31 Mart 2021'deki güncelleme Cardano (ADA)’nın merkezsizliği için çok büyük olacak. Bu tarihten itibaren ADA stakerları, Cardano (ADA) ana ağındaki tüm bloklardan sorumlu olacaktır.

31 Mart 2021'deki güncelleme Cardano (ADA)’nın merkezsizliği için çok büyük olacak. Bu tarihten itibaren ADA stakerları, Cardano (ADA) ana ağındaki tüm bloklardan sorumlu olacaktır.

D Day Geliyor

Cardano (ADA) blok zinciri, federasyon nodelarının blok üretiminde syake havuzu operatörlerine yardım ettiği son aşamasından ("dönem") geçiyor. 31 Mart'ta d-parametresi sıfıra indirilecek.

Cardano'nun (ADA) mucidi ve Input Output HK CEO'su Charles Hoskinson, yaklaşan geçişin önemini bir kez daha vurgulamak için Twitter’dan paylaşımlarda bulundu.

İki gün önce, 25 Mart 2021'de, IOHK, güncellemeyi Cardano'nun (ADA) kod tabanına uygulamak için başarıyla bir teklif sundu. Sonuç olarak, epoch 257’nin sınırında, d-parametresi nihayet sıfıra indirilecektir.

Yatırımcısına 7 gün 24 saat telefon desteği sağlayan ilk Türk borsası olan ICRYPEX’te siz de hesap açın ve en düşük komisyon oranlarıyla hızlıca Bitcoin ve Kripto para satın alın.

ADA staking'in piyasaya sürülmesinden bu yana, sabit kodlu mekanizma bunu dönem başına yüzde iki (0,02) azalttı. Böylece, stake etme havuzundan giderek daha fazla hesaplama gücü ağa girdi.

Tüm Gözler Cardano'nun (ADA) Akıllı Sözleşmelerinde

Cardano (ADA), d parametresini düşürmekle birlikte, başka bir ademi merkeziyet ölçüsü olan k parametresini ayarlıyor. Büyük ölçekli havuzların blok üretimi üzerinde kontrol sahibi olmasını engelliyor.

Bu kavram, Cardano'nun "balina ağırlıklı" bir blok zincirine dönüşme risklerini ortadan kaldırıyor.

26 Mart 2021'de Bay Hoskinson, Cardano'da (ADA) akıllı sözleşmelerin kullanıma sunulması için yol haritasını da tanıttı. Testnet'te akıllı sözleşme işlevini etkinleştirecek olan Alonzo hard fork'u önümüzdeki ay yayınlanacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ