Cardano blok zincirindeki artan NFT işlem hacmi, ADA fiyatında yüzde 14'lük bir artışa neden oluyor.

Cardano (ADA) Son Ralliyi Uzattı, 24 Saat İçinde %14 Arttı

Cardano blok zincirindeki artan NFT işlem hacmi, ADA fiyatında yüzde 14'lük bir artışa neden oluyor.Kripto piyasası duyarlılığının iyileştirilmesi, ADA'nın fiyatını da yükseltiyor.

Cardano blok zincirindeki NFT işlem hacmi son haftalarda artıyor. Dolayısıyla Cardano'nun yerel tokeninin  ADA fiyatının artması şaşırtıcı değil. ADA fiyatı son 24 saatte yüzde 13.38 arttı ve en son Coinmarketcap verilerine göre şu anda 0,6359 dolardan işlem görüyor.

Bu artış, Cardano'yu ilk 100 dijital varlık arasında en büyük kazanç haline getiriyor. Theta ağı (THETA) ve Tezos (XTZ), kazanımlar açısından sırasıyla ikinci ve üçüncü sırada yer alıyor. Son yedi gündeki kazancı şimdi yüzde 23. Geçen hafta, blok zincirine yükseltme ve daha fazla işlevsellik eklenmesi hakkında çok fazla gürültü oldu.

ADA'nın diğer önde gelen dijital varlıkların çoğunun üzerindeki fiyat artışının nedenlerinden biri de budur. Ancak analistler, Cardano'nun NFT işlevlerine artan ilginin 6 Haziran'daki ADA fiyat artışının ana nedeni olduğunu iddia ediyor.

Cardano'nun NFT Ticaret Hacmi, Onu Üçüncü En Büyük NFT Blok Zinciri Yapıyor

Pazartesi günü çeşitli analizlerden elde edilen veriler, Cardano'nun 24 saatlik NFT ticaret hacminin 1,35 milyon dolara ulaştığını gösteriyor. Böylece, blok zinciri artık üçüncü en büyük NFT blok zinciridir. Ethereum ve Solana sırasıyla birinci ve ikinci noktaları işgal ediyor.

Endüstri analistleri ayrıca bazı NFT kullanıcılarının varlıklarını Solana'daki son kesintiler nedeniyle Cardano'dan taşıdığını iddia ediyor. Solana kullanan birçok Twitter NFT yatırımcısı, Cardano'ya geçeceklerini belirtti. Solana ağındaki sürekli kesintiler yüzünden hüsrana uğradılar.

Yakın tarihli bir Cryptoslam verileri, Solana'nın 24 saatlik NFT ticaret hacminin son 24 saatte yaklaşık yüzde 20 azaldığını gösteriyor. Tahmine göre bu, Solana ağının yaklaşık 2,4 milyon dolar değerinde NFT satışını kaybettiği anlamına geliyor.

NFT satışlarındaki düşüş, ağın yerel tokenini SOL de etkiledi. SOL, son yedi günde yüzde 6'dan fazla kaybetti. Cardano'nun bereketindeki arazi satışları, Cardano ağındaki toplam NFT satışlarının yüzde 5,1'inden sorumludur. Böylece, bu kazan-kazan oyunu, ağdaki en büyük NFT ticaret hacmini oluşturuyor.

Yine de JPG Store, blok zincirindeki en büyük NFT pazarı olmaya devam ediyor. Ağdaki günlük NFT satışlarının yüzde 90'ından fazlasını oluşturuyor. Cryptoslam verileri ayrıca Cardano'nun günlük NFT satışlarının ImmutableX'in kendisini geride bıraktığını belirtiyor.

ADA Fiyatı Neden Artmaya Devam Ediyor?

Cardano'daki NFT ticaret hacimlerindeki büyük artış ADA için faydalı oldu. Bununla birlikte, bir sonraki ağ güncellemesinden beklentiler nedeniyle jetonun fiyatı da yükseldi. Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson'a göre, yükseltmenin ardından blok zincirine bazı yeni özellikler eklenecek. Ayrıca bu özelliklerin bu hafta belli olacağını söyledi.

Ayrıca Github verileri, Cardano blok zincirinde geliştirilmekte olan proje sayısında yeni bir rekor olduğunu belirtiyor. Bu nedenle, büyük balina yatırımcıları, daha fazlasını biriktirerek ADA'ya daha fazla ilgi gösterdi.

Bu faktör, tokenin değerindeki son artışın başka bir nedenidir. Cardano'nun piyasa değeri de son 24 saatte 2,5 milyar dolardan fazla arttı. Piyasa değeri, son gün 18.99 milyar dolardan 21.55 milyar dolara çıktı. Bu olaylar, birçok analistin ADA fiyatının bu ay sonundan önce 1 dolara ulaşacağını tahmin etmesine yol açtı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ