Citaldoc, Cardano'nun ADA test ağı tarafından başarıyla işlenen 10.000 ADA'lık bir test işlemini gösteren bir ekran görüntüsü paylaştı.

Cardano: ADA

Citaldoc, Cardano'nun ADA test ağı tarafından başarıyla işlenen 10.000 ADA'lık bir test işlemini gösteren bir ekran görüntüsü paylaştı.
ADA'nın MVRV Z-Skoru, kripto para biriminin şu anda düşük değerde olduğunu ve burada fiyat artışı görebileceğini gösteriyor.
Cardano ekosistemindeki gelişmeler, gerçek hayattaki uygulamaları ve kullanım durumlarını barındırmak için blok zincirini belirledi. Latin Amerika'nın baskın teletıp uygulamalarından biri olan Citaldoc, şimdi ADA ödemelerini platformuna dahil etmeyi test ediyor.

Şu anda Citladoc'un 650.000'den fazla sunabileceği bir alanda 100.000'den fazla hasta var. Twitter hesabındaki açıklamaya göre, Citaldoc teletıp platformunda ilk ADA ödemesini test etti. Ayrıca Cardano'nun ADA test ağı tarafından başarıyla işlenen 10.000 ADA'lık bir test işlemini gösteren bir ekran görüntüsü paylaştılar. Bu işlem yüzde 0,0017 gibi çok önemsiz bir ücretle gerçekleşti.
Citaldoc'taki temsilciler, kripto entegrasyonunun Citaldoc'un potansiyel ve mevcut müşterilere erişilebilirliğinde kilit bir rol oynayacağını ekleyerek bu dönüm noktasını “duygusal” olarak vurguladılar. Cardano, Latin Amerika pazarında büyük bir baskı görüyor. Binance'in kullanıcılarla son ortaklığının ortasında, kart kullanıcıları burada sorunsuz bir şekilde kripto satın alabilecekler.

Citaldoc ile yapılan geliştirme, Cardano'nun topluluk odaklı inkübatör Project Catalyst'e yapılan en son eklemedir. Help2Health projesinde Cardano'nun yerel token ADA'sını algoritmik stabilcoin Djed (DJED) ile teletıpta entegre etme önerisi.

Citaldoc'a göre, teletıpta piyasa kriptosunun benimsenmesinin bir sonraki aşamasını benimsemek için yaklaşık 1 milyon dolarlık ADA belirteçleri yeterli olacaktır. Şu anda Citaldoc, hizmetlerini e-sağlık, teletıp ve ilaç endüstrilerinde 10.000'den fazla müşteriye sunmaktadır.

Cardano'nun ADA Değeri Düşük

Cardano blok zinciri ağının zincir üstü göstergeleri, ADA fiyatının şu anda büyük ölçüde düşük değerde olduğunu gösteriyor. Cardano'nun ADA'sı son zamanlarda biraz oynaklık gösteriyor. Basın saatinden itibaren ADA 0,35 dolardan işlem görüyor ve piyasa değerine göre ilk on kripto para birimi arasında yer almaya devam ediyor. Zincir üstü veri sağlayıcı Santiment şunları bildirdi:

Cardano şu anda Ocak 2019'dan bu yana gerçekleşen değerine kıyasla en düşük nispi konumunda bulunuyor. Bu, ortalama tüccar kayıplarına dayalı olarak düşük değerlemenin bir işaretidir. $ADA'nın fiyatı, MVRV Z-Skorunun bu seviyeye ulaştığı son 3 ayda iki katına çıktı.

Cardano, çok beklenen Vasil yükseltmesini Eylül ayında açıkladı. Ancak, ADA fiyatı o zamandan beri yeterli fiyat hareketi göstermedi ve bu konuda büyük bir boğa koşusu geride kalıyor. Ayrıca, Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson kısa süre önce toplulukla Kasım ayında yaklaşan özel bir şeyle dalga geçti.

Öte yandan, en büyük kripto borsalarından biri olan FTX, Cardano'nun yerel jetonu ADA için bir ticaret çifti eklemeyi planlıyor. Bu gelişmeler, 4. çeyrekte önümüzdeki aylarda ADA fiyatına biraz destek verebilir.

Son olarak, Cardano geliştiricileri çok önemli Layer-2 ölçeklenebilirlik platformu Hydra üzerinde çalışıyor. Hydra ile Cardano, saniyede 1 milyon işlem gerçekleştirme gibi iddialı bir hedef belirledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ