En son yeniden delegasyon sürecinde Cardano Vakfı, pay havuzunun topluma katkılarına vurgu yapmaktadır.

Cardano, ADA

En son yeniden delegasyon sürecinde Cardano Vakfı, pay havuzunun topluma katkılarına vurgu yapmaktadır.
Cardano ayrıca, platformdaki DeFi etkinliğini artırmak için paketlenmiş bir Bitcoin tokeninin (cBTC) lansmanını da açıkladı.

Önemli bir gelişmeyle, Cardano Vakfı kısa süre önce Wallets 9 için yeniden yetkilendirme sürecinin tamamlandığını duyurdu. Bu, Geleceğin Mimarları delegasyon stratejisinin ilk olarak Ekim 2021'de açıklanmasından bu yana geçen yıl.

O zamanlar Cardano Vakfı, Cardano Ağı'nda değer yaratanları desteklerken bu ekosistemi oluşturmaya odaklanmak için delegasyon metodolojisini değiştirmişti. Ancak, bu değişiklikle birlikte, delegasyon stratejisi artık pay havuzunun topluma katkılarını vurgulayacaktır. Bu, daha geniş ekosistemi desteklerken açık kaynaklı çözümlerin geliştirilmesini teşvik eder.

En son girişim, pay havuzu operatörlerinin yaptığı katkılara odaklanarak Cardano ekosisteminin büyümesini de destekleyecek. Bu süreci kolaylaştırmak için, birkaç soru çıkarılarak başvuru formu basitleştirildi ve blok zincirinden ek veriler çıkarıldı.

Mevcut tur sırasında, Cardano Vakfı birkaç başvuru aldı ve bu nedenle her birini dikkatlice değerlendirdi. Daha sonra, yapı araçlarından eğitim içeriğine kadar geniş bir yelpazede katkılar keşfettiler.

Sonuç olarak, birkaç havuz da Cardano topluluğuna yaptıkları önemli katkılardan dolayı mansiyon aldı. Bir sonraki delegasyon turu için, Cardano Vakfı bu yıl içinde yeni bir başvuru formu açacak.

Cardano, Sarılmış Bitcoin'i Tanıttı

Cardano, Bitcoin (BTC) kullanıcılarını merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemine çekmek için Cardano test ağında paketlenmiş bir Bitcoin token cBTC'nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Cardano DeFi ekosistemi daha da büyümeye devam ederken, geliştirme ekibi Bitcoin kullanıcılarının dikkatini çekmeye hevesli.

Cardano'nun anetaBTC protokolünü kullanarak cBTC, likiditeyi artırmak için Cardano ekosistemi içinde faaliyet gösterecektir. Sonuç olarak, Cardano kullanıcıları ayrıca anetaBTC protokolünü kullanarak cBTC tokenleri basma olanağına da sahip olacaklar. Bu da Cardano testnet protokollerini finanse etmelerine, ticaret yapmalarına veya likidite eklemelerine olanak tanıyacak.

Cardano tabanlı sarılmış Bitcoin belirteçleri cBTC, Bitcoin'in tam olarak 1:1 temsili olacaktır. Paketlenmiş belirteçlerin kullanımı, birlikte çalışabilirlikten yoksun blok zincirleri arasında değer transferini basitleştirmek içindir. Böylece, söz konusu protokollerin yerel tokenlerini elde etmeye gerek kalmadan kullanıcıların farklı DeFi protokollerine erişmesini sağlar.

Cardano, yılın başından bu yana platformdaki DeFi aktivitesinde sağlıklı bir artışa tanık oldu. Sonuç olarak, Cardano blok zincirinde kilitlenen toplam değer (TVL) 50 milyon dolardan şimdi 150 milyon doların üzerine çıktı.

Şu anda Cardano blok zincirinde çalışan birkaç DeFi protokolünden TVL'nin çoğu, Indigo, Wingriders ve Minswap gibi DeFi borsaları tarafından tutulmaktadır. Ayrıca, Cardano'nun yerel stablecoin'i Djed'in Mart ayı başlarında piyasaya sürülmesi, toplam TVL'de 15 milyon dolar topladı. DeFi, yönetişim ve ölçeklendirme, Cardano blok zincirindeki etkinliği artırmaya hazır üç ana faktördür.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ