20 Şubat'ta yapılması planlanan Cardano ağ güncellemesi, geliştirilmiş bir konsensüs mekanizması Ouroboros BFT olacak.

20 Şubat'ta yapılması planlanan Cardano ağ güncellemesi, geliştirilmiş bir konsensüs mekanizması Ouroboros BFT olacak. Mevcut Byron dönemi ve Shelley arasında ortalama bir adım olan ağ yükseltmesi, Cardano’nun ana ağında stake özelliklerine izin veriyor. Binance, yükseltme desteğini açıkladı ve bu sırada yeni bir token oluşturulmayacağını belirtti.

IOHK, bir blog yazısı aracılığıyla, bunun planlanmış ve yönetilen bir protokol yükseltmesi olduğunu ve Perşembe günü saat 9.44 UTC veya 16:44 EST'de yürütüleceğini belirtti. Planlanan iki sabit forktan birincisi olacak.

Gönderi, orijinal Ouroboros Classic'i geliştirme nedenini detaylandırdı:

“Ouroboros BFT güncellemesinin temel amacı, Ouroboros Classic'ten Ouroboros Praos'a daha basit bir geçiş yolu sağlamaktır. Bu, mainnet'te Shelley döneminin başlangıcına doğru önemli bir adım. ”

Hardfork olarak adlandırılabilecek güncelleme, Shelley dönemini güçlendirmek için Ouroboros Classic'ten Ouroboros Praos'a bir köprü görevi görecek. Ekibe göre, OBFT, Shelley'nin ana ağda özelliğini etkinleştirecek Ouroboros Praos'u konuşlandırmaya hazır olana kadar korunacak.


Shelley döneminin daha önce 2019'un sonuna kadar faaliyete geçirilmesi gerekiyordu, ancak öngörülemeyen koşullar nedeniyle, piyasaya sürülmenin ertelenmesi durumu ortya çıktı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ