Cardano'nun geliştirme şirketi IOHK (Input Output Hong Kong), bu hafta Alonzo yükseltmesinin Cardano blok zincirine akıllı sözleşmeler için destek ekleyeceğini duyurdu.

Cardano, Ağustos

Cardano'nun geliştirme şirketi IOHK (Input Output Hong Kong), bu hafta Alonzo yükseltmesinin Cardano blok zincirine akıllı sözleşmeler için destek ekleyeceğini duyurdu. Güncelleme, geliştiricilerin, Ethereum ağının şu anda sahip olduğu, oldukça beklenen bir işlevsellik olan Cardano platformunu geliştirmeye başlamasına izin verecek.

Yeni Güncelleme

IOHK, yükseltmenin işletmeleri desteklemeyi ve merkezi olmayan finans (DeFi) dApp'leri oluşturmak isteyen geliştiricilere destek sağlamayı amaçladığını belirtiyor.

"Akıllı sözleşmeler, dünya çapında dağıtılmış bir defter olarak Cardano’nun evriminde bir sonraki aşamayı işaret ediyor. Günlük işleri desteklerken, bir blok zinciri, bireylerin fonlarını hareket ettirebilmelerini ve ürünler için güvenli bir şekilde ödeme yapabilmelerini garanti etmelidir."

Akıllı sözleşmeler, bir işlemin veya bir satın alma işleminin yalnızca belirli koşullar karşılandığında yapılmasını sağlamaya yardımcı olur ve güvenilir ve sağduyulu anlaşmalara izin verir.

Mayıs ve Haziran aylarında IOHK, kullanıcıların yeni ürünü test etmelerine izin vermeyi öngörüyor ve bu da kripto borsalarına ve cüzdanlara "Alonzo protokol güncellemesine yükseltme ve hazırlık zamanı" da tanıyacak.

Bu yıl Cardano'nun yerel tokenı ADA, Ocak ayındaki 0,18 ABD dolarından tüm zamanların en yüksek seviyesi 1,48 ABD dolarına kadar yaklaşık % 722 artış gösterdi. Varlık şu anda 1,19 dolar civarında işlem görüyor ve yaklaşık 40 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ