Cardano blok zincirindeki en önemli güncellemelerden biri olan Vasil, “pipelining” adı verilen çok benzersiz bir özellikle birlikte gelecek.

Cardano, “Ana Ağ Vasil Sürümü İçin Son Adayı” Tanıttı

Cardano blok zincirindeki en önemli güncellemelerden biri olan Vasil, “pipelining” adı verilen çok benzersiz bir özellikle birlikte gelecek. IOG CEO'su Charles Hoskinson, ana ağın ertelenmesinin büyük ölçüde Terra ekosistemi çökmesiyle ilgili olduğunu açıkladı.

Cardano'nun araştırma ve geliştirmesinden sorumlu şirket olan Input-Output Global (IOG), Vasil Hard Fork lansmanının hazırlıklarını karşılamak için yeni bir düğüm buldu. IOG'ye göre, Cardano düğümü 1.35.0'ın bu çığır açan proje için son aday olduğu söylendiğinden, geliştirme Vasil test ağı ve ana ağ lansmanı için çok önemlidir.

Bugün, IOG ekibinin, ana ağ Vasil sürümü için son aday olacağını onaylayabileceğimiz #Cardano düğümü 1.35.0'ı başarıyla etiketleyip yayınladığını bildirmekten memnuniyet duyuyoruz.

Şimdilik, testnet çıkış tarihinin kapanmasıyla her şey yolunda. Duyuru ayrıca, geliştiricilerin Vasil yükseltmesinin kodun tamamlandığını gözlemlediğini de ortaya koyuyor. Bu, yeni Plutus v2 kodundaki Vasil testinin tamamlandığı ve performans ve maliyet açısından olumlu sonuçlarla sorunsuz geçtiği anlamına gelir. IOG ayrıca Vasil güncellemesiyle ilgili daha fazla güncellemenin bu hafta duyurulacağını ima etti.

DPT'nin ayrıca yeni düğümün piyasaya sürülmesinden haberdar olduğu söyleniyor. Bununla ilgili olarak, IOG'ye göre Vasil test ağının başlatılmasına hazırlanmak için yeni düğüme yükseltme yapmaları bekleniyor.

Testnet DPT'lerine ihtiyaç duydukları zamanı vereceğiz ve testnet'teki blok üreten DPT'lerin %75'inden fazlası yükseltilir yükseltmez - hard fork için tatmin edici zincir yoğunluğu için gerekli - testnet güncelleme teklifini sunacağız, yürürlüğe girmesi için tam bir dönem alır.

Vasil Hard Fork'un Çıkış Tarihi Önümüzdeki Aya Ertelendi

Vasil Hard Fork, adını Vasil St Dabov adlı sadık bir Cardano üyesinin adından almıştır. Cardano blok zincirindeki en önemli yükseltmelerden biri olarak, “boru hattı” adı verilen çok benzersiz bir özellikle birlikte gelecek. Daha hızlı blok yayılımı sağlamak için ağ konsensüs katmanında büyük bir gelişmeye yol açacaktır. Ayrıca Cardano'nun Plutus'u ilk büyük geliştirmesinden geçecek.

Tüm bu değişiklikler bir araya geldiğinde Cardano'yu rakiplerinden daha hızlı ve bu yıl merkezi olmayan finans  DeFi  için oldukça rekabetçi bir platform haline getirecek.

Vasil Hard Fork'un ana ağ sürümünün başlangıçta bu ay yayınlanmasının planlandığını belirtmek önemlidir. Ancak, bu ay için planlanan testnet ile bu gelecek aya ertelendi.

IOG CEO'su Charles Hoskinson, ana ağın ertelenmesinin büyük ölçüde Terra ekosistemi çökmesiyle ilgili olduğunu açıkladı. Ona göre, bu tür talihsiz durumlardan kaçınmaları gerekiyordu. ADA şu anda 0,50 dolardan işlem görüyor, bu son 24 saatte yüzde 2 ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3 dolardan yüzde 83 düşüşle.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ