Cardano, NFT alıcıları ve satıcıları için tercih edilen platform olarak Solana ve Ethereum'u hızla geçiyor.

Cardano, NFT alıcıları ve satıcıları için tercih edilen platform olarak Solana ve Ethereum'u hızla geçiyor. Cardano'nun ADA'sı, tokenin daha da sertleşeceği vaadiyle son 24 saat içinde yüzde 4 yükseldi.
Cardano blok zinciri şu anda kayıtlı ağ aktivitesinde ve günlük işlemlerin sıklığında bir artış yaşıyor. Cardano'nun boğa koşusu başladı ve yerel jetonu ADA son zamanlarda olumlu bir performans göstermese de devam ediyor.

Kripto istihbarat platformu Messari tarafından sağlanan zincir içi ölçümler, yüzde 50 blok zinciri yükünde günlük yaklaşık 100.000 işlem gösteriyor. İşlem sayısının yanı sıra 24 saatlik adres hareketliliği ve işlem hacmi de artıyor. Bu, Cardano ağındaki NFT'lere artan ilginin doğrudan bir sonucu olabilir.

Örneğin, Cardano'daki en büyük NFT projesi olan The Ape Society, 10.000 ADA taban fiyatına ulaştı. Yeni fiyat, Cardano'nun ilk kez bu minimum seviyeye ulaştığı için The Ape Society ve Cardano için bir rekor. Bir NFT'nin taban fiyatı, bir koleksiyondaki bir varlığın en düşük fiyatıdır.

Artan ağ etkinliği üzerine, The Ape Society'nin King Ford Edwards NFT'si yakın zamanda 180.000 ADA'ya satıldı. Ayrıca, Cardano NFT pazarı JPG'de bir NFT olan Maitland Lavigne, 47.000 ADA'ya satıldı. Cardano NFT'lerini sıralayan bir platform olan OpenCNFT'ye göre, The Ape Society üçüncü en büyük koleksiyon. SpaceBudz ve The Deadly Sins sırasıyla birinci ve ikinci sırada yer alıyor.

Yavaş Yavaş Tercih Edilen NFT Ağı Haline Gelen Cardano, ADA'yı Pompalayabilir

Raporlar, NFT tüccarlarının Cardano için Solana blok zincirinden yavaş yavaş ayrıldığını gösteriyor. Solana hala etkileyici rakamlara sahip olsa da, Cardano ağındaki istatistikler NFT yatırımcılarını etkilemek için fazlasıyla yeterli görünüyor. Geçen hafta Cardano, 24 saat içinde NFT ticaretinde %110 artış kaydetti. Aynı dönemde satılan ürün sayısında da yüzde 39'luk bir artış oldu. Ayrıca, en büyük 12 CNFT koleksiyonunun değeri yüzde 2.500'e yükseldi.

Ethereum ve Solana ağları, ilk boğa koşusu sırasında NFT pazarından yararlanmak için Cardano'dan daha iyi konumlandırıldı. O zamanlar, çoğu NFT, Ethereum ve daha sonra Solana tarafından desteklenen platformlarda satıldı. Ancak Cardano geliştiricilerinin NFT desteğine ince ayar yapması bir dakikadan fazla sürdü. Ne yazık ki bu, Cardano'nun boğa koşusundan yararlanamayacağı anlamına geliyordu.

Bununla birlikte, işler şimdi önemli ölçüde toparlanmış gibi görünüyor. Örneğin, 10 Ekim ile 17 Ekim 2022 arasında, ADA NFT hacimleri yaklaşık 810.000'den yaklaşık 3 milyona sıçradı, yüzde 280 gibi etkileyici bir artış.

Cardano blok zincirinde kaydedilen artış, ADA'nın fiyatını yükseltebilir. Ağ etkinliği arttıkça, NFT satın alımları da dahil olmak üzere ADA kullanım durumları da artabilir ve sonunda ADA'nın fiyat hareketini destekleyebilir. CoinMarketCap verilerine göre, ADA son 24 saatte yaklaşık yüzde 4 tırmandı ve 1 saatlik ve 7 günlük alım satım faaliyeti yazının yazıldığı sırada da yeşil renkte.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ