Blockchain ve merkezi olmayan uygulamalar (dapps) analitik firması DappRadar'a göre Cardano, Ethereum ve Solana'nın arkasındaki ticaret hacmi bakımından şu anda üçüncü en büyük NFT protokolü.

Blockchain ve merkezi olmayan uygulamalar  dapps analitik firması DappRadar'a göre Cardano, Ethereum ve Solana'nın arkasındaki ticaret hacmi bakımından şu anda üçüncü en büyük NFT protokolü.
Mevcut başarısına ve devasa potansiyeline bakılmaksızın, Cardano'nun Kilitli Toplam değerinin (TVL) Ethereum ve Solana'ya kıyasla minimum olduğu söyleniyor.
Cardano, son pazar toparlanmasının ardından ağında iyileştirilmiş aktivite artışı gördü. 19 Ekim itibariyle, ağ işlem sayısı yüzde 75 artarak 97.959'a ulaştı ve Fungible Token (NFT) hacmi 17 Ekim'de yaklaşık 3 milyona ulaştı.

Blockchain ve merkezi olmayan uygulamalar  dapps  analitik firması DappRadar'a göre Cardano, Ethereum ve Solana'nın arkasındaki ticaret hacmi bakımından şu anda üçüncü en büyük NFT protokolü. 30 Eylül'de sona eren 30 dönemde, ağ toplam 191 milyon $'lık bir NFT hacmi kaydetti. Buna karşılık, Ethereum 338.21 milyon dolarlık bir hacim kaydetti ve Solana aynı dönemde 116.07 milyon dolarlık komisyon aldı. 2022'nin üçüncü çeyreğinde, Cardano'nun NFT pazarı, pazar hacminde yüzde 40 artışla 11,2 milyon dolara ulaştı.

Ağ etkinliğindeki artış, 22 Eylül'de başlatılan Vasil güncellemesine bağlandı. Güncelleme, ağın çalışma kapasitesini artırdı ve işlem süresini önemli ölçüde azalttı. Bunun da ötesinde, Cardano DApp'leri kullanıcı etkileşiminde bir artış yaşıyor. Merkezi olmayan bir borsa olan Minswap, son 30 gün içinde benzersiz aktif cüzdanlarda yüzde 21 artış kaydetti.

Gelecek Cardano İçin Güllük Gülistanlık Mı?

DappRadar'ın raporuna göre, JPG Mağazaları yüzde 17 arttı. Blockchain tarihindeki en büyük yükseltme olduğu söylenen Ethereum birleşmesini çevreleyen beklentiye rağmen, Cardano 82.880 kayıt ile Mayıs ayından bu yana en büyük işlem sayısıyla dikkatleri üzerine çekti.

Verilere göre ağ, 25 Ekim'de 108.781'lik bir zirve ile yalnızca son 15 gün içinde arttı. Eylül ayındaki Vasil çıkış tarihinden önce, ağ faaliyetleri, Vasil için planlanan tarihin ertelendiği Haziran ayında tüm zamanların en düşük seviyesini kaydetti. o aydan.

Mevcut başarısına ve devasa potansiyeline bakılmaksızın, Cardano'nun Kilitli Toplam Değerinin (TVL), Ethereum ve Solana ile karşılaştırıldığında minimum olduğu söyleniyor. Bu metrik, zincirin boyutunu ölçmek için kullanılır. DappRadar, Cardano'nun TVL'sinin 66 milyon dolar olduğunu tahmin ediyor. Ethereum ise 31.4 milyar dolarlık bir TVL'ye sahipken Solana'nın 955.5 milyon dolarlık bir TVL'si var.

Cardano ağ işlemlerinin, Ethereum'un günde yaklaşık bir milyon ile övünen ağ işlemlerinin sadece bir kısmı olduğu söyleniyor. Ancak Cardano, “ölçeklenebilirliği, birlikte çalışabilirliği ve sürdürülebilirliği” nedeniyle tercih ediliyor.

Raporlara göre Cardano, yatırımcıların kaydedilen kayıplara rağmen ADA'daki pozisyonlarını düşürmesi nedeniyle piyasada ciddi satışlar yapma zorluğuyla da karşı karşıya. Yazma tarihi itibariyle, ADA son 24 saatte yüzde 3,8 düştü ve piyasa verilerine göre 0,40 dolardan işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ