Cardano balina aktivitesi, 1 dolara yükseliş eğilimine işaret ediyor. Ağın zincir üstü aktarım hacmi Dogecoin, Ethereum ve Bitcoin'i geride bırakıyor.

Cardano Balinalarının Etkinliği Bu Hafta Önemli Ölçüde Arttı, ADA 1 Doları Vurmaya Mı Hazırlanıyor?

Cardano balina aktivitesi, 1 dolara yükseliş eğilimine işaret ediyor. Ağın zincir üstü aktarım hacmi Dogecoin, Ethereum ve Bitcoin'i geride bırakıyor.

Cardano'nun Vasil sert çatalı yaklaşırken, balinalar ve köpekbalıkları bu hafta yaklaşık 138 milyon dolar değerinde ADA satın aldı. Ayrıca veriler, ADA tokenlerini tutan toplam cüzdan sayısının şu anda 3,5 milyondan fazla olduğunu gösteriyor. Daha önce Temmuz ayında yapılması planlanan Vasil hard forkunun ertelenmesine rağmen ADA fiyatı yükselmeye devam ediyor.

Son ertelemenin ardından Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson, hard fork'ta daha fazla gecikme olmayacağını söyledi. Geçen hafta, IOG'nin Teknik Müdürü  Kevin Hammond, ertelemenin ek testler yapmak ve sorunsuz bir dağıtım süreci sağlamak olduğunu açıkladı. Balina faaliyetleri ve Cardano topluluğu içindeki vızıltı, yerel token fiyatının 0,50 dolar aralığında kalmasına yardımcı oldu.

Yakın tarihli bir Santiment verisi, Cardano arz dağıtım metriğinde görüldüğü gibi, son yedi gün içinde artan bir balina ve köpekbalığı faaliyetini gösteriyor. Bu iki grup, geçtiğimiz Çarşamba ile şu an arasında Cardano'nun mevcut arzının yüzde 0,46'sından sorumlu oldu. Bu birikim küçük görünse bile, bu ay sonuna kadar devam ederse ADA fiyatını 1 dolara iten bir ralli ile sonuçlanabilir.

Birikimler, ADA fiyatının yerel bir fiyatın zirvesine ulaşmasının ardından Haziran ortasındaki bir düşüşten sonra geldi. Cardano, Vasil sert çatalının ölçeklenebilirlik, istikrar, güvenlik ve titizliğe odaklanacağına söz verdi. Ayrıca, merkezi olmayan uygulamaların ve akıllı sözleşmelerin geliştirilmesiyle Cardano blok zincirinde daha iyi verim olacaktır.

Yaklaşan Vasil hard fork, Cardano ağıyla ilgili yeni bir iyimserlik yarattı. Cardano'nun yerel jetonunu tutan cüzdan sayısı yalnızca bu yıl bir milyon arttı. Bu nedenle, ADA'yı tutan toplam cüzdan sayısı şu anda 3,5 milyondan fazla. Bu başarı, mevcut kripto piyasası koşulları göz önüne alındığında dikkat çekicidir. Ayrıca, tarihinde bir ilk olan Cardano blok zincirinde 3.000'den fazla akıllı sözleşme uygulandı.

Cardano'nun Zincir Üstü Transfer Hacmi Önemli Ölçüde Artar

Kraken istihbaratının yakın tarihli bir raporu, Cardano ağındaki günlük zincir içi transfer hacminde yüzde 16'lık bir artış olduğunu belirtti. Böylece ADA, Algorand, Dogecoin, Bitcoin ve Ethereum'dan daha iyi performans gösterdi. Dogecoin'in transfer hacminin geçen ay yüzde 54 düştüğünü belirtmekte fayda var.

Cardano'nun günlük faaliyetinin yıldan bugüne verileri yüzde 238'lik bir artış gösteriyor. Rapora göre, Cardano'nun önemli büyümesinin nedeni, Pavia (bir metaverse oyun uygulaması) ve Sundaeswap  merkezi olmayan bir borsa gibi çeşitli uygulamaların piyasaya sürülmesidir. Analistler, bu büyük ralli 0,55 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkarsa ADA fiyatının 1 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor.

Hafta boyunca, ilk dijital varlık bankası Sygnum Bankası, Cardano stake etme desteğini duyurdu. Bankanın müşterileri, ADA'yı stake etmek ve stake ödülleri kazanmak için kurumsal düzeydeki platformunu kullanabilir. Ayrıca, Cardano topluluğunun popüler bir üyesi  Twitter'da ADA balinası  geçtiğimiz günlerde Voltaire'in merkezi olmayan yönetişimi tahmin edildiği gibi çalışırsa Cardano'nun kitlesel olarak genişleyeceğini iddia etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ