Cardano, son gelişmeleri ve bununla ilişkili yükseliş momentumu, son zamanlarda alanın konuşması oldu ve farklı kripto savunucuları projeye yönelik güven oylarının altını çizdi.

Cardano Bir Hayalet Zincir mi? İşte Cevabı

Cardano, son gelişmeleri ve bununla ilişkili yükseliş momentumu, son zamanlarda alanın konuşması oldu ve farklı kripto savunucuları projeye yönelik güven oylarının altını çizdi. Aslında, ADA bir süre önce bir ATH'ye dokunduğunda, kısaca, aynı zamanda pazarın en iyi 4 kriptosundan biriydi. Ancak daha sonra, piyasa düzeltmeleri Cardano'nun tekrar beş numaraya düşmesine katkıda bulundu.

Bununla birlikte, bazı eleştirmenler Cardano'nun belirlenen hedeflerine, IOHK'dan Charles Hoskinson'ın bir yıl önce belirlediği hedeflere ulaşamamasına odaklandı. Aslında, Cardano'yu “Blockchain’in Hayaleti” olarak etiketleyen birçok kişi var. Daha önce ele alındığı gibi, birkaç Cardano eleştirmeni, blok zincirinde çalışan varlıkların veya dApp'lerin eksikliği nedeniyle onu eleştirdi.

Aynı anlatıyı kullanmak, doğru mu? Cardano bir hayalet zincirinden başka bir şey değil mi?

6 Temmuz itibariyle Cardano, ortalama geliştirme faaliyeti açısından ölçülen en iyi blok zinciri oldu ve onu Polkadot, Solana ve Filecoin gibi piyasadaki diğer altcoinler izledi.

Cardano'nun ekosistem haritası

Ancak böyle bir FUD yeni değil. IOHK CEO'su Charles Hoskinson geçmişte, Cardano ekosisteminin haritasını paylaşarak tüm "Hayalet Zincir FUD'unu" bozmuştu. Aşağıda görüldüğü gibi, bu, işletmeleri, işletmeleri geliştirici araçlarına, cüzdanlara, altyapı sağlayıcılarına ve daha fazlasını içeriyor.

O zamandan beri, diğerleri “bir hayalet zincirinin FUD'sine” karşı koyma girişimlerinde yukarıda belirtilen Cardano ekosisteminin haritasını güncellemek için hızlı davrandılar.

Bitcoin ve Cardano

YouTube tabanlı ünlü analist BitBoy Crypto, kısa süre önce Cardano'nun uzun vadede Bitcoin'i potansiyel olarak aşması için farklı nedenler gösterdi.

Cardano, Alonzo geliştirmeleriyle trend oldu; bunu inkar etmek yok. Ayrıca Grayscale, Cardano'yu dijital büyük sermayeli fonuna ekledi ve bu da onu Bitcoin ve Ethereum'dan sonra GDLC sepetinin üçüncü en büyük bileşeni haline getirdi. Evlat edinme yönündeki bu kurumsal hareket, diğer kurumların uyması ve benimsemesi için bir ölçüt oluşturabilir.

Buna ek olarak, PoolTool'un verileri, akıllı sözleşmeler işlevinin piyasaya sürülmesinden önce yaklaşık 31 milyar doların veya ADA'nın yaklaşık %72'sinin stake edildiğini gösterdi.

Ayrıca, amiral gemisi kripto paraya perakende ilgi de arttı. Çok uzun zaman önce, ticaret platformu eToro, 2021'in 2. çeyreğinde en çok tutulan kripto paranın Bitcoin değil ADA olduğunu açıkladı.

Yazım sırasında, piyasadaki beşinci en büyük kripto para birimi olan ADA, 24 saat içinde yaklaşık %1'lik küçük bir düzeltmenin ardından 1.34 $ fiyat seviyesinde işlem görüyordu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ