Cardano fiyatı, aylarca süren düşüş trendinden sonra toparlanma belirtileri gösteriyor.

Cardano fiyatı, aylarca süren düşüş trendinden sonra toparlanma belirtileri gösteriyor. Dört saatlik grafik, ADA'nın trendin tersine döndüğünü gösteren bir dip dönüş modeli oluşturduğunu gösteriyor.

Bu nedenle, yatırımcıların bu oluşumun nasıl çözüldüğüne ve daha yüksek bir zaman dilimine nasıl dönüştüğüne çok dikkat etmeleri gerekiyor.

Cardano fiyatı, dört saatlik grafikte Adem ve Havva modelini oluşturarak bir tersine dönüşü ima etti. Bu teknik oluşum, her ikisi de yatay bir direnç bariyerinin altına hapsolmuş yuvarlak bir dip tarafından takip edilen keskin bir vadi içerir.

ADA için vadi, %10'luk düşüşün bir sonucuydu. Bu düşüşten kaynaklanan toparlanma, yuvarlak bir dip oluşumuna yol açan bir satış baskısı ile de karşılandı. ADA, 0,858 dolar civarında satış baskısı ile karşı karşıya kaldı ve bunu üç kez geçemedi, bu da onu hayati bir direnç bariyeri haline getirdi.

Bu teknik oluşum, en yüksek zirve ve en düşük vadi arasındaki mesafenin 0,858 $'daki kırılma noktasına eklenmesiyle belirlenen %10'luk bir yükseliş öngörüyor.

Bunu yapmak, 0,938 $ 'lık bir hedef ortaya koyuyor. Teorik olarak bu hedef mantıklı olsa da, yatırımcıların alıcıların yerel bir tepe oluşturacağı daha uygun bir yer bulmak için ötesine bakmaları gerekiyor. 0.977 $, Cardano fiyatı 21 Şubat'tan bu yana bu bariyerin etrafında birden fazla yerel zirve oluşturduğundan böyle bir seviyeye geldi.

Bu nedenle, piyasa yapıcıların, 0,977 doların üzerinde kalan likiditeyi süpürmek için ADA'yı 0,938 doların ötesine taşıması muhtemeldir. Bu nedenle, yatırımcılar Cardano fiyatının yakında 1 dolarlık psikolojik seviyeyi yeniden test etmesini bekleyebilirler.

ADA Sürekli Vadeli İşlemler 

ADA için bu görünümü destekleyen 180 günlük Piyasa Değerinden Gerçekleşen Değere (MVRV) modelidir. Bu gösterge, altı ay boyunca ADA tokenleri satın alan yatırımcıların ortalama kar/zararını değerlendirmek için kullanılır.

%10'un altındaki negatif bir değer, kısa vadeli sahiplerin zararda olduğunu ve tipik olarak uzun vadeli sahiplerin birikme eğiliminde olduğunu gösterir. Bu nedenle, -%10'un altındaki bir değere genellikle "fırsat alanı" denir.

ADA için 180 günlük MVRV, aşırı satım piyasa durumunu gösteren -%34 civarında seyrediyor. Ek olarak, bu seviye en son Eylül 2020'de görüldü ve Cardano fiyatı için bir yıldan kısa sürede toplam %4,147 kazanç sağlayan bir boğa koşusunun başlangıcı oldu.

MVRV Oranı | Kaynak: Santiment

Ek olarak, ADA fiyatı 0,825 doların üzerinde tutunamazsa, daha düşük bir dip oluşturacak ve yükseliş tezini geçersiz kılacaktır. Bu gelişme, istikrarlı bir destek seviyesi bulmak için Cardano fiyat düşüşünü görebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ