Charles Hoskinson, kripto paralara ve blockchain teknolojisinin başlattığı yeni sistemlere inanılması için insana güvenmeye gerek olmadığını söylüyor. İnsanlar dağınıktır - hatalara, manipülasyona ve ölüme eğilimlidir.

Cardano CEO

Ethereum'u kuran Hoskinson, ADA adlı dijital parayı taşımak için inşa edilmiş açık ve merkezi olmayan bir blockchain platformu olan Cardano'nun yaratıcısı. Sistem günlük harcama, ödeme yapma ve sınır ötesi para gönderme için tasarlanmıştır.

Cardano ekibine göre,

“Akıllı sözleşmeleri, gelecekteki ticaret ve işletmeyi destekleyecek dijital yasal anlaşmaları ele almak için ayrı bir bilgi işlem katmanı oluşturulacak. Cardano ayrıca tek bir tarafça kontrol edilmeyen, bunun yerine bir blockchain üzerinde çalışan merkezi olmayan uygulamalar veya dapps çalıştıracak.”

Sistem, İnsanlar Tarafından Elle Yürütülen İşlemlerden Kaçmak İçin Yeni Bir Para Biçimi Kullanıyor

Bu ayın başlarında yayınlanan ask me anything oturumunda Hoskinson, kodun neden insanlardan daha iyi performans gösterdiğine inandığını ve geleneksel bankacılığın ve merkez bankaları, şirket çalışanları ve hükümet yetkilileri tarafından kontrol edilen bugünün finansal hizmetlerinin aksine kod üzerine kurulan sistemlerin neden daha güvenli olduğunu açıklıyor.

Onu neyin güvenilir kıldığı sorulduğunda Hoskinson şöyle cevap veriyor:

“Yeterince güvenilirim çünkü size doğrudan söylüyorum: Bana güvenme. İnsanlara güvenme. Güven kodu, güven protokolleri, güven bilimi.
Cardano'nun varoluş nedeni 'insanlar üzerinde süreçtir'. Temel olarak, fikir, insanlar yanlış olabilir diyor. Kötü günlerle uyanıyoruz. Zorlanıyoruz. Fareleri düşünün - bir şeyler olur, insanlar ölür. Sistemlere bir şeyler karışır da karışır.

Yani, kodunuz varsa, protokolleriniz vardır; çek ve bakiyeniz var; bilimsel yönteminiz var; gerçekliğin ne olduğu hakkında üçüncü taraf, bağımsız, önyargısız, birleşik görüşler elde edersiniz. Alex Pentland'dan Sosyal Fizik gibi bir kitap okuduysanız - düzgün bir şekilde kullanılırsa, doğru fikir akışı ile kalabalıkların bilgeliği, her insandan daha iyi performans gösterir.

Bana güvenme. Koda güvenin. Protokole güvenin. Sürece güvenin. Ve sonra, tek soru şöle karşınıza çıkar: İstediğimizi elde etmek için en iyi süreç nedir? Ve bu süreci yaratmak ve bu süreci sürdürmek için doğru teşvikler nelerdir? ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ