Hoskinson, kripto varlıklarının küresel finansal sistemi ele geçirmesinin sadece bir zaman meselesi olduğuna inanıyor.

Cardano: Charles Hoskinson, Piyasayı Yenmek İçin

Hoskinson, kripto varlıklarının küresel finansal sistemi ele geçirmesinin sadece bir zaman meselesi olduğuna inanıyor.
Cardano'nun kurucusu, Çin'in ulusal dijital para birimini piyasaya sürmesiyle ilgili endişelerini dile getiriyor.
Cardano'nun kurucusu ve CEO'su Charles Hoskinson, dijital varlıkların uzun vadeli geleceği hakkındaki görüşlerini paylaştı. En son YouTube video yayınında Hoskinson, ADA ve diğer kripto varlıklarının sonunda dünyanın finans sistemini yöneteceğini açıkladı. Ancak, ABD makamları kriptoya karşı olumlu bir eğilim benimsemedikçe bu hedefin gerçek olmayacağını da sözlerine ekledi.

Bu eğilim, endüstrinin oyuncuları için uygun kripto düzenlemelerinin oluşturulmasını içerir. "Bir sonraki seviyeye ulaşmamız gerekiyor. Bildiğiniz gibi nihai hedefimiz Cardano ve diğer dijital para birimlerinin dünyanın finansal işletim sistemi haline gelmesidir.” Hoskinson, hayatının görevlerinden birinin banka hesabı olmayanların bankaya girmesine yardım etmek olduğunu açıkladı.

Böylece bankasızlar, herhangi bir sınır kısıtlaması olmaksızın kontrol ettikleri bir ekonomik kimliğe sahip olabilirler. Hoskinson, kriptonun banka hesabı olmayanlara ifade, örgütlenme ve ticaret özgürlüğü sunabilen tek finansal sistem olduğunu iddia ediyor. Cardano CEO'su ayrıca, bu hedefin gerçeğe dönüşebilmesi için belirli faktörlerin yerinde olması gerektiğini söyledi.

Böyle bir faktör, düzenleyici makamların kripto varlıklarının varlığını tanıması gerektiğidir. Ayrıca, bunları finansal sistem için bir avantaj olarak görmeli ve herkese sundukları özgürlüğü kabul etmelidirler.

Dijital Yuan: İnsanların Finansal Özgürlüğüne Bir Uzlaşma

Hoskinson, Çin'in dijital Yuan projesiyle ilgili kaydettiği ilerlemeyle ilgili görüşlerini de paylaştı. Cardano'nun kurucusu, Çin'in merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) insanların finansal özgürlüklerini kısıtlayacağına inanıyor.

Geçenlerde, Çin Halk Bankası temsilcisinin dijital Yuan ile ilgili sunumunu dinledim. Sistemin ölçeğinden ve karmaşıklığından özellikle etkilendim. Halihazırda 40 milyon kullanıcısı var ve her saniye 10.000 işlem gerçekleştiriyor. Yarı hesap modelinde çalışır ve AliPay ve WeChat gibi mevcut ödeme sistemleriyle entegredir. Ancak, ülkenin Kuşak ve Yol programı olan sosyal krediyi bu CBDC'ye yığdılar.

Hoskinson, Çin'in yarı hesap modelinin yalnızca birkaç kişinin milyarlarca insanın ekonomik koşullarını belirlemesine olanak sağlayacağını iddia ediyor. Sadece özel dijital para birimleri için bir rekabete değil, özgürlüğe odaklanan bir kripto varlığı yaratmanın en iyisi olduğunu öne sürdü.

Bu model bu şekilde devam ederse, milyarlarca insanın ekonomik özgürlüğünün mutlak kontrolünde çok az insanın olduğu bir para sistemi yaratacaktır. Bu bir hipotez değil, parlak zekalara ve harika teknolojiye sahip aktif bir projedir.

Hoskinson, halihazırda 40 milyon beta test kullanıcısı olduğu göz önüne alındığında, sistemin Çin içinde ve dışında piyasaya sürüldükten sonra hızla yayılacağını da sözlerine ekledi. Bununla birlikte, bir CBDC'ye  dijital Dolar, dijital Yuan veya herhangi bir başkası sahip olmak, her şekilde özgürlük sunan kriptoya sahip olmak kadar önemli değildir. Bu yüzden hedefimize ulaşana kadar savaşmaya devam edeceğiz” dedi. Kriptolar dünyanın finansal sistemi olarak yerini alırsa, Cardano'nun yerel tokeni  ADA ve diğer kripto varlıkları aniden değer kazanacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ