Ağı Voltaire çağına taşıyacak bir Cardano yükseltmesi olan CIP 1694, toplumun büyük ilgisini çekiyor.

Cardano: (CIP) 1694 ve Bu Yeni Özelliğin Lansmanı ADA Fiyatını Artıracak – 1$

Ağı Voltaire çağına taşıyacak bir Cardano yükseltmesi olan CIP 1694, toplumun büyük ilgisini çekiyor. Charles Hoskinson, geliştiriciler Cardano'da daha fazla araç kullanıma sunarken bile topluluğun CIP'yi inceleme çabalarını takdir etti.

Cardano blok zincirini Voltaire dönemine başlatacak bir yükseltme olan Cardano İyileştirme Önerisi (CIP) 1694, son zamanlarda topluluktan büyük ilgi gördü.

GitHub deposuna göre, CIP 1694, Cardano'da Voltaire çağının anlamı olan merkezi olmayan karar verme için temel teşkil ediyor. CIP, Kasım ayında Cardano'nun ana şirketi Input Output Global'in (IOG) yazılım mühendisliği lideri Jared Corduan tarafından oylama ve kabul için önerildi.

O zamandan beri, topluluk onu kapsamlı bir şekilde incelemeye başladı. Cardano odaklı bir medya kuruluşu olan JCRYPTO, şu ana kadar CIP'in ayrıntılarının dökümünü sağlama görevini üstlendi. Platform, yükseltmenin "oylama" bölümünün açıklayıcı bir videosunu yayınladı. Bir takip videosu, yükseltmenin "yönetişim durumu" bölümünü açıkladı.

Bu arada çaba, aynı zamanda CIP'in geliştiricisi olan IOG CEO'su Charles Hoskinson'ın da dikkatini çekti. Hoskinson, daha fazla topluluk üyesini teklifi okumaya ve artıları ve eksileri hakkındaki görüşlerini paylaşmaya teşvik etti.

Özellikle, CIP'nin, Cardano'nun tamamen merkezi olmayan yönetişime geçişini daha sorunsuz hale getirecek birkaç başka yönü vardır.
Bunlar, bir anayasa komitesinin tanıtılmasını ve topluluk tarafından kontrol edilen bir hazinenin oluşturulmasını sağlayacak özellikleri içerir.

Cardano'nun mevcut yönetim mekanizması, Shelly Era defterinde tanıtıldı ve ağın kontrolünü IOG, Emurgo ve Cardano Vakfı'nın ellerine veriyor.

Ağın kurucu kuruluşları olan firmalar, şu anda ana Cardano ağının yedi anahtarını kontrol ediyor. Bu, firmanın protokol parametre değerlerinin modifikasyonunu kontrol etmesine, sert çatalları başlatmasına ve ADA'yı rezervlerden ve hazineden transfer etmesine olanak tanır.

Geliştirme Faaliyeti ADA'nın Fiyatını Yeni Zirvelere Taşıyacak Mı?

Topluluğun yaklaşan yükseltmelerle ilgili heyecanı, ADA fiyatını yeni fiyat seviyelerine taşıyabilir. Şu anda, token son 24 saatte %1,93 düşüşle yaklaşık 0,25 dolardan işlem görüyor.

Bu arada Cardano ekosistemindeki tek heyecan kaynağı CIP değil. Bu hafta dcSpark, dbSync olacak Cardano blok zinciri için yeni bir fiyat endeksleyici çözümü olan Carp'ı piyasaya sürdü.

Şirketten yakın zamanda yapılan bir duyuruya göre, indeksleyici şimdiden en iyi üç Cardano dApp'ini entegre etti.

Minswap, Wingriders ve SundaeSwap olarak bilinirler. Dizin oluşturucunun kullanımı da ücretsizdir, çünkü fiyat bilgilerini doğrudan zincir üzerinde alır ve kullanmak için bir API gerektirmez.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ