Yılın en yüksek seviyesi olan 0,091 doları aştıktan sonra, en büyük 12. kripto para birimi Cardano [ADA]’nın fiyatı düşüşe geçti.

Yılın en yüksek seviyesi olan 0,091 doları aştıktan sonra, en büyük 12. kripto para birimi Cardano [ADA]’nın fiyatı düşüşe geçti. ADA bir süredir yaklaşık 0,043 $ seviyesinde işlem görüyor ve ADA'nın kısa vadeli grafiği bu eğilimin düşüş eğilimi gösterdiğine devam edebileceğini açıklıyor.


Yazının yazıldığı sırada Cardano 0.038 $ 'dan işlem görüyor ve fiyatı son 24 saatte yüzde 5.26 düştü.

Cardano’nun 1 Saatlik Grafiği

ADA'nın kısa vadeli grafiği yükselen bir kama paterni oluşturdu. Üst trend çizgisi 0,037 dolar, 0,040 dolar ve 0,042 dolar seviyelerinde yükseldi. Bunu 0,035 dolar, 0,038 dolar ve 0,039 dolar ile düşük seviyeli düşük trend izledi. Yukarıda bahsedilen modelin oluşumundan beklendiği üzere, kırılma yönü aşağı doğru oldu. Grafikte görüldüğü gibi, ADA'nın fiyatı oldukça düşük bir hacimle yükseliyor gibi görünüyordu. Kısa süre sonra, hacminde bir yükseliş oldu ve fiyat yükselen kama düzenini kırdı ve hacminin yanı sıra değer kaybına uğradığı görüldü.

Ek olarak, ana destek çizgileri 0.035 dolar ve 0.038 dolar seviyesinde görüldü. Bununla birlikte, son kırılma ADA'nın 0.038 dolarsa oluşturulan desteği ihlal etmesine neden olabilir.

Yukarıdaki tabloda görüldüğü üzere, mum çubukları yükselen kama düzeninin oluşumu boyunca EMA şeridinin altındaydı. Ancak, kırılmasan kısa bir süre sonra, mum piyasası göstergenin altında görüldü ve bu durum düşüş piyasasını daha da vurguladı.

Anahtar Göstergeler

Ayrıca, MACD göstergesi, ADD pazarında ayılar varlığını, MACD çizgisi sinyal çizgisinin altında görüldüğünü doğruladı. Ancak, her iki satır da yakınsaklığa yakın görünüyor. Göreceli Güç Endeksi, ADI'nin aşırı satım bölgesinde olduğunu, çünkü RSI çizgisinin 50 medyanın altında, özellikle 35.22 medyanında olduğunu gösterdi.

Sonuç

ADA'ya ilişkin kısa vadeli grafikte güçlü düşüş eğilimi görüldü ve altcoin bir sonraki ana desteğini kırabilirken, koinin fiyatını yılın en düşük seviyesine çekebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ