IOHK, çoklu yükseltmeleri tanıtan kod düşüşünü duyurdu.2022'deki iki büyük güncellemeden ilki olan IOHK, Cardano'yu etkili bir şekilde ölçeklendirme konusunda iyimser.

IOHK, çoklu yükseltmeleri tanıtan kod düşüşünü duyurdu.2022'deki iki büyük güncellemeden ilki olan IOHK, Cardano'yu etkili bir şekilde ölçeklendirme konusunda iyimser.

Cardano Blok Zinciri Hızla Genişliyor

Dünyanın en büyük hisse kanıtı ağlarından biri olan Cardano, 2022 boyunca optimize etmek ve ölçeklendirmek için yola çıktı. Blok zincirinin geliştirme kolu olan Input-Output Hong Kong (IOHK), Cardano'nun ölçeklendirme yol haritası hakkında daha fazla duyuru yayınladı.

Cardano Büyük Güncellemeler Bekliyor

En son güncelleme, IOHK'nın Pazarlama ve İletişim başkanı Tim Harrison tarafından yazılan bir yerleşimde yer almaktadır. IOHK, 2022 için ilk büyük kod düşüşünün “son aşamalarında” olduğunu açıkladı.

"Şubat sürümü", kod düşüşü olarak adlandırıldığı gibi, Haziran ve Ekim aylarında iki sürüm daha yayınlanacak. Zamanlanmış sürüm stratejisinin mantığı, blok zinciri öngörülebilirliğine izin vermektir. Blok zinciri büyüdüğü ve büyümeye devam etmesi beklendiği ve artık çok sayıda kullanıcısı olduğu için bu gereklidir. Öngörülebilir yükseltmeler, kullanıcıların buna göre çalışmasını sağlayacaktır.

Cardano önemli ölçüde büyüdü ve 2022'de daha da büyümesi bekleniyor. Cardano'nun altyapısına güvenen şirketler, belirli sürüm pencereleri oluşturarak, büyük sürümlerin ne zaman geleceğini tam olarak biliyorlar," dedi Harrison.

Bu arada, "Şubat sürümü", Cardano düğümlerinde "güçlü iyileştirme ve geliştirmeler" ile doludur. Yükseltme, Cardano'nun yerel komut satırı arabirimini (CLI) kullanırken Kısa Veri Tanımlama Dili'ne (CDDL) uygun işlemler oluşturma yeteneğini sunar.

Kod bırakma ayrıca, artan aşamalara izin vermek için çoklu imza işlemlerinde ince ayarlar sunar. Yükseltme ayrıca hisse havuzu operatörleri (SPO'lar), geliştiriciler ve düğüm kullanıcıları için birden çok CLI aracı sunar.

Bu yükseltmeler blok zincirine çok fazla esneklik getirecek olsa da Harrison, bunun Cardano için yolculuğun sadece başlangıcı olduğunu belirtiyor. Haziran ve Ekim hard fork birleştirici (HFC) etkinlikleri de özelliklerle dolu olacak.

Yeni Plutus CIP'leri, UTXO disk üzerinde depolama ve Hydra gibi ölçeklendirme planının temel öğelerini içerir. Bunlar, daha fazla parametre ayarlamasıyla birleştiğinde, verimi artıracak ve blok zincirini optimize edecektir.

Cardano Blok Zinciri Hızla Büyüyor

Bu yükseltmelerin tümü, Cardano'nun blok zinciri altyapısına yönelik artan talebi karşılamayı amaçlıyor. Cardano'ya akıllı sözleşme yeteneklerini getiren Alonzo hardfork yükseltmesinden sonra yavaş bir başlangıç yapan birçok merkezi olmayan uygulama piyasaya sürülmek için yarışıyor.

Şimdiye kadar, yaklaşık altı merkezi olmayan borsa başlatıldı. Bunlar Cardano blok zincirini biraz zorlayarak ağın tıkanmasına neden oluyor. Ancak, artan kaynak talebini karşılamak için bazı parametre yükseltmeleri gerçekleştirdiği için ağ önemli ölçüde ayakta kalıyor.

 ADAUSD Grafiği

Önümüzdeki haftalarda ve aylarda daha birçok proje bekleniyor. Yine de, ADA'nın fiyatı, ağdaki artan aktiviteye önemli bir tepki göstermedi. ADA şu anda tüm zamanların en yüksek fiyatı olan yaklaşık 3.10$'dan -%72,9 düşüşle 0,83$'dan işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ