Cardano ekosistemi Shelley testnet'in ana ağa transferini öngördüğü için, ona doğru atılmış önemli bir adım OBFT hard forkudur.

Cardano’dan Charles Hoskinson, OBFT Hard Fork’unun Geçici Tarihini Açıkladı

Cardano ekosistemi Shelley testnet'in ana ağa transferini öngördüğü için, ona doğru atılmış önemli bir adım OBFT hard forkudur. En son canlı yayın oturumunda IOHK CEO'su Charles Hoskinson, OBFT hard fork’unun 20 Şubat'ta gerçekleşmesi gerektiğini açıkladı.

Byron safhası Ouroboros Classic'i kullanırken Ouroboros BFT [Ouroboros Bizans Arıza Toleransı] isimli hard forkunun Shelley fazına doğru ilk adım olması lanse ediliyor. Hoskinson daha önce bu hard forkun, protokolü Byron fazından Shelley fazına almanın bir yolu olduğunu belirtmişti ve bu sırada yeni koinler oluşturulmayacağını vurgulamıştı. Bunu takiben, Cardano Ouroboros Genesis'i başka bir hard forkla tanıtacak.

Bu teknolojik güncelleme esasen BFT'ye dayanan yeni bir consensus algoritması getirecek, yani hard forktan sonra yeni bir konsensüs kullanılacak.

Daha sonra Cardano, yeni Haskell cüzdan arka ucuyla Byron Reboot'u piyasaya sürecek. Aynı ayrıntılara dikkat çeken Hoskinson,“Bu, 2017 yılının Eylül ayında yazılımı yayınladığımızdan bu yana en önemli sürümdür.% 100 yeniden yazılmış bir kod, güvenlik denetimli, resmi yöntemlerle oluşturuldu ve% 100 dahili bir şirket. Görünüşe göre OBFT hard forkundan sonra olacak, ancak muhtemelen Mart'a itilmeyecek” açıklamasında bulunuyor.

 Yukarıda belirtilen kilometre taşlarına ulaşıldıktan sonra ekosistem Goguen'e doğru yelken açmaya ayarlanmış durumda. Bu, esasen merkezi olmayan uygulamalar [DApps] için ağı donatacak, böylece Cardano blok zincirinde akıllı sözleşmeler geliştirilebilir ve yürütülebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ