Yakın tarihli bir röportajda, IOHK ve Cardano kurucusu CEO'su Charles Hoskinson, proof of stake sistemleri, Ethereum akıllı sözleşmeleri ve IOHK'nın 2020 hedefleri hakkında konuştu.

Cardano’dan Hoskinson Akıllı Sözleşmeler İçin Modelin Bozulduğunu İddia Ediyor

Hoskinson'a göre, kripto para biriminde çok sayıda insan var PoS'un bir Ponzi şeması olduğuna ya da Cardano'nun özel durumunun kusurlu olduğuna inanan kişiler var.

“Daha iyi bir iletişimci olmak üzerimdeki yük. Daha iyi açıklamalar yazmak, şeyleri görselleştirmek ve insanlara protokollerimizin nasıl çalıştığını göstermek üzerimde” diyen Hoskinson, “bazı ilerlemeleri iletmek için en iyi işi yapmadıklarını” söyledi çünkü yanlış kitleyle konuştular . Ağırlıklı olarak mühendisler ve bilim insanlarıyla iletişim kurmaya odaklanan Hoskinson, ana akım, sıradan insanları hedeflemenin ve iletişim biçimlerini değiştirmenin 2020 için büyük bir öncelik olacağını söyledi.

Hoskinson, Cardano'nun saf bir proof of stake sistemi olarak nasıl başladığını da anlattı, ancak kullanıcıların büyük çoğunluğu yuvalarında her zaman göstermek için isteksiz, yapamıyor veya doğru teşviklere sahip değil. Bu, kullanıcıların stake haklarını başka birine devredebileceği bir sistem oluşturmaya itti.

IOHK CEO'suna göre, Cardano için en iyi senaryo, faydalı uygulamaları çözebilmesi. Ayrıca akıllı sözleşmeler modelinin nasıl kırıldığından bahsetti. “İnsanlar tüm uygulamanızın blok zincirinde yaşadığı fikrini sattılar,” diyerek, gerçeğin hizmet odaklı bir mimari olduğunu da sözlerine ekledi.

Ayrıca, uygulamaların iş mantığının çok güvenilir olan bazı kısımlarına nasıl sahip olduğunu, bunların akıllı sözleşmelerle çıkarılmasına ve uygulanmasına neden olan şeyleri genişletti. Ayrıca, zincir dışı kodların zincir üstü kodlarla konuşmasının çok kolay olduğunu ve zincir dışı kodunuzu ve mantığınızı kiralamanın mümkün olduğunu da ekledi.

Daha iyi anlamak için, birkaç çok oyunculu oyunun aralarında evrensel bir para birimi eklemek istediği bir senaryo ile karşılaştırdı. “Bunların hepsini yönetmek için bir şirkete gerçekten güvenmek istemiyorsunuz” dedi ve oyun müşterilerinin kendilerinin zincir dışı kod olacağını ve evrensel para bloğunun bir hizmet olarak nasıl kullanılacağını belirtti.

Daha sonra bunun tıbbi kayıtlara ve tedarik zinciri sistemlerine yansıtılabileceğini söyledi. Hoskinson, “Bunu mutlaka birbirine güvenmeyen bir aktör koalisyonu içerdiğiniz hemen hemen her şey için tahmin edebilirsiniz, ancak müşterileri ortak bir yarar için birlikte çalışmalarına ihtiyaç duyarlar” açıklamasını yapıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ