IOSK CEO'su Charles Hoskinson, Davos'taki Dünya Ekonomik Forumu'nda, Bitcoin, kripto para birimleri ve blockchain teknolojisinin dünyanın toplumlarla bugün mücadele ettiği çok sayıda sorunu çözmesine nasıl yardımcı olabileceğinden bahsetti.

Cardano’dan Hoskinson, Doların Dünyanın Rezerv Para Birimi Olarak "Geri Çekileceğini" Söyledi

IOSK CEO'su Charles Hoskinson, Davos'taki Dünya Ekonomik Forumu'nda, Bitcoin, kripto para birimleri ve blockchain teknolojisinin dünyanın toplumlarla bugün mücadele ettiği çok sayıda sorunu çözmesine nasıl yardımcı olabileceğinden bahsetti. “Bütün dünya değişiyor. Ülke sınırları içinde yaşayan parçalanmış pazarlardan tek bir küresel pazara gidiyoruz.” vurgusu yapıyor.

Küresel ısınma konusunda Hoskinson, insanların tarihsel olarak bu zor sorunları askeri güç yoluyla standardizasyon yoluyla çözdüğünü söyledi. “Artık bunu istemiyoruz. Öyleyse bir imparatorluğun yokluğunda, bugün bir darbe almamıza rağmen dünyayı faydaları için bir şeyler yapmaya nasıl yönlendiriyorsunuz?”

“Bu, Doların Geri Çekileceği Yüzyıl”

Ayrıca, IOHK kurucusu uluslararası bir standart rezerv para birimi oluşturmaktan bahsetti ve kripto para birimi hareketinin “gerekliliklerin aracılarını öldürün, kenarlara güç itin ve aramızda en azından bizim için eşit derecede adil olan sistemler inşa edin, en iyisi" anlamına geldiğini ifade ediyor.

Ayrıca, insan yaşamında sosyal sistemlerin tescilli olmadığı bir zaman olmadığını, ancak şimdi endüstrinin “fikirlerin birleşmesini” gördüğünü ve hızlı bir şekilde evrildiğini söyledi.

“Bir para birimi ne sıklıkla gelişir? Evrim riski çok büyük - bunu batırıyorsunuz Venezuela var. Bu nedenle, büyük değişiklikler görmeniz onlarca yıl veya yüzyıllar sürebilir. Bugün, 3000 kripto para birimi, farklı ekonomik sistemler ve para politikaları hakkında binlerce fikir var, hepsi birbiriyle başa çıkıyor ve rekabet ediyor.”

Daha sonra Bitcoin ve diğer kripto para madenciliğinin çevresel etkilerinin yıllar içinde nasıl arttığı ve toplumun, tüm İsviçre'den güç tüketimini büyük bir eve indirgemek için proof of stake gibi fikir birliği mekanizmaları geliştirdiğinden bahsetti.

“Mükemmel stablecoine sahip olmamızı sağlayan teknolojiler ve kavramlar, bir ulus devletin mükemmel bir istikrarlı para birimine sahip olmasını sağlayacaktır.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ