Son zamanlarda yapılan bir röportajda IOHK CEO'su ve Cardano'nun Kurucusu Charles Hoskinson, “Tüm bu kripto para birimlerinin ve blok zincirlerinin amacı eninde sonunda varlıkların, bilginin, güvenin ve verilerin yönetimidir” açıklamasında bulundu.

Cardano’dan Hoskinson:  Ethereum, Eski Sistemlerle Çok Fazla Birlikte Çalışamaz

Aynı sırada Hoskinson, Bitcoin, blockchain güvenliği, Ethereum ve küresel bir sosyal işletim sistemi oluşturma hakkında uzun süre konuştu.

Hoskinson'a göre, Bitcoin kör, sağır ve aptal. “Etrafındaki dünyayı anlamıyor. Yapabileceğiniz tek şey insanlara değer katmaktır.” IOHK CEO'su ayrıca Ethereum'un eski finansal dünyayla nasıl birlikte çalışamayacağı hakkında konuştu ve bunun için çok fazla programlama gerektiren düzenlemeleri anlamadığını iddia etti.

“Farklı bir ülkeye her gittiğinizde, bunun farklı bir WiFi standardı olduğunu hayal edin. Telefonunuz yalnızca kendi ülkenizde çalışır. Bu bir kabus olurdu, değil mi? ”

Hoskinson, broker güveninin ve akıllı işlemlerin yapılabileceğini kanıtlayan alana rağmen, “bunları ölçekli olarak yapabileceğimizi kanıtlamadık” ya da bunların mevcut sistemlerle sürdürülebilir bir şekilde çalışacağına da değindi. Cardano'nun 'Shelley dönemine' girmesiyle, bunun da Cardano'yu federasyon ağı, “Ripple nasıl çalışır” olmaktan, zaman içinde daha merkezi olmayan bir ağa ve iyi performansı koruyacağına ve Dayanıklılığa götüreceğini düşünüyor.

IOHK CEO'su da güvenlik hakkında konuştu ve mükemmel güvenli bir ortam diye bir şey olmadığını iddia etti. “Gerçekten yaptığınız tek şey, insanların daha güvenli bir sistem kurmaya çalışmak için buldukları en iyi teknikleri kullanmak” diyor. Ayrıca Cardano'nun bunun ötesinde nasıl büyüyeceğini ve dünyanın nereye gittiğini anlamak için simülasyonlar yaratmayı ve ağ topolojisi, performans ve diğer metrikleri anlama konusunda daha derinlemesine araştırma yapmayı umduğundan bahsetti.

Ayrıca, Cardano protokolünde kritik bir güvenlik sorunu varsa, blokzinciri yönetişimin kullanıcıların bir konuşma yapmasına ve ne yapacağına karar vermesine nasıl izin verdiğinden bahsetti. Ayrıca, ekosistemin küresel sistemi etkilememesi için ölen projeleri emekliye ayırması gerektiğini söyledi.

 Daha sonra, Lightning ve diğer katman-2 ölçekleme çözümlerinin daha hızlı BTC işlemlerini nasıl etkinleştirdiğini, Cardano ile ilgili sorunları “her yönetişimin özünün kalbi olan ve tüm dünya için bir sosyal işletim sistemi yarattığını” çözerken konuştu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ