Cardano’nun Shelley dönemi, daha fazla merkezsizliği teşvik etmek için gittikçe daha fazla node’u Cardano topluluğu tarafından yönetilmeye kaydırmayı amaçlıyor.

Cardano’dan Hoskinson: Shelley Mainnet Sürümü ADA’nın Fiyatını Hemen Etkilemeyecek

Cardano’nun Shelley dönemi, daha fazla merkezsizliği teşvik etmek için gittikçe daha fazla node’u Cardano topluluğu tarafından yönetilmeye kaydırmayı amaçlıyor. Shelley döneminin sonunda, yol haritasına göre Cardano'nun diğer büyük blockchain ağlarından 50-100 kat daha merkezi olması bekleniyordu.

Ancak bu, Shelley ana ağının taşınmasını gerektirir ve çoklu faktörler nedeniyle lansman tarihi ertelendi. Önemli noktalardan bazılarına değinen IOHK CEO'su Charles Hoskinson,

“Byron yeniden başlatılır ve Shelley Haskell test ağı - bu iki olay meydana geldiğinde yüzde yüz eminiz.” diyor.

Bu iki dönüm noktası Cardano ekosistemi için kritikti. En önemli sürüm olarak lanse edilen Byron Reboot, daha önce CEO tarafından belirtildiği gibi “% 100 yeniden yazılmış bir kod, güvenlik denetimli, resmi yöntemlerle oluşturuldu ve % 100 dahili bir kurum” haline geldi.

Byron Reboot'a ek olarak, bir diğer önemli kilometre taşı Shelley Haskell test ağıydı, temel amacı Rust programlama dilinden Haskell'e hafifletmeyi sağlayacak bir ortam yaratmaktı.

Shelley'nin ana ağa göçünün bu yıl Cardano ekosistemi için en çok beklenen gelişme olduğu açıktır. Ayrıca, ADA'nın değeri önemli ölçüde azaldı ve göç, koinin değerinin yukarı yönlü bir momentum tutmasına yardımcı olmak için spekülasyon yaptı.

Aynı notta Hoskinson, bu proje büyük ve önemli bir kilometre taşı olsa da, Shelley’nin ana ağda yayınlanmasının koinin fiyatını artırmayacağını söyledi.

 ADA bir süredir düşük sularda işlem görüyor. Büyük bir darbe, kripto parayı basın zamanında 0.0247 $ 'a düşüren son piyasa çöküşüydü. ADA, 641 milyon dolarlık piyasa değeri ve 24 saatlik 67,77 milyon dolarlık işlem hacmine sahip olduğu için % 6,99 düşüş kaydetti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ