Cardano'nun yaklaşık 1.40 $ değerinde olduğu Ocak 2018'den bu yana, ADA değerinin % 97'sinden fazlasını kaybetti. Yazım sırasında 0.042 dolarlık piyasa değeri olan Cardano, 5 sentin üzerinde kısa vadeli bir hareket içinde olabilir.

CoinMarketCap'a göre Cardano, yazının yazıldığı sırada yaklaşık 1,1 milyar dolarlık piyasa değerine sahipti ve son 24 saat içinde 90 milyon dolarlık ADA işlem görüyor.


1 günlük tabloya bakıldığında, Cardano'nun Kasım sonundan bu yana bir ‘Adem ve Havva’ modeli oluşturma sürecinde olduğunu gösterdi. Bu tür desenler, V şeklinde dar bir vadi, ardından daha geniş, daha yuvarlak bir vadi ile karakterize edilir. Her iki vadide de aynı fiyat seviyesinde - 0.032 $ yer alıyor. Adem ve Havva kalıpları genellikle yükseliş kalıplarıdır ve genellikle iki vadi arasındaki en yüksek tepe seviyesinde bir fiyat artışı görürler. Bu bize son zamanlarda ADA tarafından zaten test edilmiş bir fiyat olan 0,044 dolarlık bir kırılma fiyatı bırakıyor.

Direnç çizgisinden gelen bu geri tepme, fiyat yukarı doğru güçlü bir harekete girmeden önce genellikle hafifçe aşağı doğru düzeldiğinden, bir kırılma açısından genellikle iyi bir işarettir. 50 günlük hareketli ortalama, tipik bir yükseliş sinyali olan fiyat mumlarının altında iyi görüldü. Uzun vadeli vakalarda daha alakalı olan 200 günlük hareketli ortalama, son birkaç günün mumlarının fitillerinden geçerek kısmen yükseliş işareti olarak görülebiliyordu. 200-DMA aşağıya doğru daldığında, ADA kripto para için daha yüksek bir geleceğe işaret edebilecek bir kırılma hareketinde onun üzerine çıkabilir.

CoinMetrics’in Cardano’nun volatilitesine  ilişkin verileri, Kasım ayının sonundan bu yana artmakta olduğunu ve yazının yazıldığı sırada, yılın başındaki değerinden daha yüksek olduğunu gösterdi. 6 Ocak, ADA'nın sadece bir günde 0.034 $ 'dan 0.038 $' a yükseldiğini ve% 12.5'in üzerindeki kazancı işaretledi. Cardano'nun kırılma hedefine ulaşması için kırılma seviyesi olan0,044 $ 'dan % 23,6 Fibonacci retracement çizgisindeki (0,0522 $) hedefe  yüzde18'lik bir artış gerekecek. Oyunda daha yüksek oynaklık olduğunda, ADA'nın 0,05 doların üzerine çıkması mümkün görünüyor.

Sonuç

Adem ve Havva kalıplarının genellikle yukarı doğru kırılması beklenir, bu da kısa vadede Cardano için yükseliş durumunu güçlendirir. Ayrıca, 50 günlük hareketli ortalama bir boğa piyasasına işaret ediyor gibi görünüyordu ve 200-DMA düşüşü daha uzun vadeli artışların bir işareti olabilir. Volatilite, ADA'nın kırılma hedefine ulaşması için yeterince yüksek. Cardano'nun piyasa Şubat'a girmeden önce 0,05 $’ı geçmesi bekleniyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ