Cardano, ağ Kasım ayında 570'den fazla proje başlattığı için geliştirme etkinliği açısından Polkadot ve Ethereum'un önünde.

Cardano, Ekosistem Büyümesi Nedeniyle Polkadot ve Ethereum

Cardano, ağ Kasım ayında 570'den fazla proje başlattığı için geliştirme etkinliği açısından Polkadot ve Ethereum'un önünde. Uzun zamandır beklenen Vasil yükseltmesinin tamamlanmasına rağmen, ağın yerel tokeni, FTX fiyaskosu şiddetlenirken fiyat hareketinde yetersiz kaldı.

Cardano, kripto performans ölçümlerinde anın yıldızı oldu ve yalnızca birkaç endüstri analisti bunun geleceğini gördü. Santiment'in son güncellemesinde ortaya çıktığı gibi, ADA'nın diğerlerinin üzerindeki ani yükselişi, tokeni diğer kripto varlıkları arasında en gelişmiş olarak konumlandırdı.

Blockchain izleme platformu Santiment'ten alınan verilere göre Cardano, geçen ay GitHub'da Cardano tarafından oluşturulmuş 570'in üzerinde projeyle en aktif şekilde geliştirilen dijital varlık. Buna göre Cardano'daki bu proje sayısı, en yakın rakibi Polkadot'tan yüzde 18 daha fazla. Cardano tarafından inşa edilen bu projeler, önemli yükseltme uygulamalarına sahip varlıklarda beşinci sırada yer alan ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum'un da yüzde 35 önünde.

Bununla birlikte, Ethereum günlük geliştirme etkinliğine liderlik ediyor ve ikinci sırada Cosmos, ardından üçüncü sırada Cardano geliyor. GitHub verileri, Cardano düğümünün düzenli olarak en büyük geliştirici ilgisine sahip olduğunu açıkladı. Düğüm, Cardano sisteminin tamamı için başka bir toplayıcıdır.

ADA'nın Fiyatına Etkisi

Beklenti, Cardano'nun geliştirme faaliyetinin yerel tokeni ADA'nın fiyatını yükselteceğidir. Bununla birlikte, varlık artan sayıda geliştirme faaliyetine olumlu tepki veremediği için durum tam tersidir. Geçtiğimiz haftalarda, FTX fiyaskosundan büyük ölçüde etkilenmemesine rağmen ADA'nın fiyatı düştü.

ADA, piyasa çalkantılarından adil bir pay alan Bitcoin'e karşı bile düşüyor. ADA, Cardano ağındaki artan geliştirme faaliyetlerine olumlu tepki vermemiş olsa da, bu faaliyetler gelecekteki pazar başarıları için başka bir destek olabilir.

Yine de, devam eden ayı gibi bir ayı döneminde ADA'nın fiyat düşüşü pek önemli değil. Bu senaryoda önemli olan, gelecekteki bir boğa trendi beklentisindeki düşüş sırasında neyin geliştirildiğidir.

Cardano İçin Sırada Ne Var?

FTX'in çöküşünden önce bile, yatırımcılar Vasil yükseltmesinin olası sonucunu beklerken, Cardano'nun yönetişim token'ı artan bir istikrarsızlık gördü. FTX ekosisteminin çöküşü ve buna eşlik eden bulaşma, yatırımcıları ADA'ya yatırım yapmaktan vazgeçirdi. Bununla birlikte, Cardano geliştiricileri, ağın yardımcı programını iyileştirmek için çalışmaya devam ediyor.

Bununla birlikte, ağdaki gelişmeler ve iyileştirmeler ne olursa olsun, mevcut ayı piyasası, onun tam potansiyeline ulaşmasını önemli ölçüde engelledi. ADA, piyasa düzeltmesi devam ederken değerinin yaklaşık yüzde 85'ini kaybetti ve endüstri uzmanları yakında yükselmesinin pek mümkün olmadığını belirtiyor. Sonuç olarak, kısa vadeli kazançlar arayan Cardano ağındaki yatırımcılar, varlık gelecekte büyüme vaat etse bile diğer alternatifleri değerlendirmek zorunda kalabilir.

Bununla birlikte, uzun zamandır beklenen Vasil yükseltmesinin tamamlanmasına rağmen, ağın yerel token'ı, FTX fiyaskosu şiddetlenirken fiyat hareketinde yetersiz kaldı. Önümüzdeki birkaç hafta, tokenin düşüş eğilimini ne kadar tersine çevirebileceğini belirleyecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ