En son Aylık On-chain istatistiklerine göre, ağdaki benzersiz cüzdan sayısı 4 milyonu geçerken, Mart ayında gerçekleştirilen işlemler 64 milyonu buldu.

Cardano, Ekosistemi 8 Milyondan Fazla Yerel Tokene ve 4 Milyondan Fazla Benzersiz Cüzdana Ulaştığında Patladı - ADA Fiyatı Aynı Şeyi Yapabilir Mi?

En son Aylık On-chain istatistiklerine göre, ağdaki benzersiz cüzdan sayısı 4 milyonu geçerken, Mart ayında gerçekleştirilen işlemler 64 milyonu buldu.

Cardano (ADA) fiyatına ilişkin beklentiler yüksek, çünkü topluluk üyeleri zincir üstü performansın ADA'nın Nisan ayındaki fiyatını etkileyebileceğini umarak iyimserliğini koruyor.

Cardano blok zinciri, ağı erişimini, değerini ve genel gelişimini genişletmeye devam ettiği için hiç izin almıyor. Cardano, kripto topluluğunda ağ hakkında en çok konuşulanlardan biri oldu ve ağ yeni bir kilometre taşına ulaştığı için konuşma muhtemelen devam edecek.

Twitter'da Cardano, Cardano'nun Mart ayı boyunca kaydettiği ilerlemeyi vurgulayan altı ölçüm paylaştı. Aylık zincir istatistikleri raporunda, Cardano'nun yerel tokenleri %2,63 arttı. Bu, toplam Cardano jeton sayısını şaşırtıcı bir şekilde 8.07 milyona getiriyor.

Cardano ağındaki kullanıcı sayısı, görünüşe göre Mayıs ayında fırladı. Geçen ay Cardano blok zincirinde gerçekleştirilen işlem sayısında %2,96 gibi kayda değer bir artış oldu. Mart ayının sonunda ağdaki toplam işlem sayısı 64 milyona ulaştı.

Cüzdan sahipleri de hız kesmedi. Ağ patlarken, daha fazla kullanıcı Cardano'ya katıldıkça cüzdan sahipleri arttı. Cardano tarafından barındırılan cüzdan sayısı %1,44 artarak 4,02 milyona ulaştı. Benzer şekilde, yetki verilen cüzdanlar %0,49 arttı ve sonuç olarak, toplam yetki verilen cüzdan sayısı şu anda 1,28 milyonu buldu.

Cardano kendini ağ politikalarını iyileştirmeye adamıştır ve geçen ay da farklı değildi. Sürekli ağ büyümesiyle, yalnızca politikaların artması bekleniyor. Mart ayında poliçeler %1,40 kapanarak toplam 71.160'a ulaştı.

Plutus Scripts Mart'ta 5.000'i Geçti
Cardano'daki Plutus yazılarının sayısı da arttı. Plutus betikleri, bir ağ eylemini doğrulamak için kullanılan betiklerdir. Cardano'nun Plutus komut dosyaları, Mart ayında %1,67 arttıktan sonra şimdi 5.234'e ulaştı.

Cardano'nun ağının önemli bir hızla büyümesiyle, yılın ikinci çeyreğinin başlangıcı olan Nisan ayı son derece umut verici. Her bölüm için metriklerin fırlaması muhtemel olduğundan, zincir içi istatistiklerin Mart ayındakinden daha etkileyici olması bekleniyor.

Cesaret verici on-chain metrikleri ile Cardano topluluğunun üyeleri, Cardano'nun yerel token'ı ADA'dan olumlu bir yanıt bekliyor. Zincir üstü metriklerin Cardano (ADA) fiyatını etkileyebileceğini umarak, Nisan ayı için beklentiler çok yüksek.

Bu raporun yazıldığı tarihte, diğer birçok altcoin gibi ADA da kayda değer kayıplar yaşıyordu. Son 24 saatte ADA %0,71'den fazla düştü. ADA, 7 günlük kaybına ek olarak %4'ten fazla değer kaybetti. Ancak son bir saatte ayıların satış baskısı biraz azaldı. Saatlik kazançlar şu anda %0,44'te oturuyor ve fiyatlar 0,37$ ile 0,38$ fiyat seviyeleri arasında dalgalanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ