Cardano'nun birçoğu tarafından bugün kripto endüstrisindeki en yenilikçi blok zincirlerinden biri olduğu iddia ediliyor.

Cardano Ekosistemi Şubat Ayında Ouroborus-BFT Hard Forkunu Bekliyor

Shelley evresine girerken, Ouroborus BFT consensusunun uygulanmasıyla Proof of Stake [PoS] 'ya doğru bir kripto para birimi consensus algoritması kayması olacak.

OBFT, proof of work [PoW] protokolleri tarafından sağlanan güvenliğe uyan ilk PoS protokolü olarak lanse ediliyor. Son zamanlardaki bir gelişme olarak, blockchain mühendislik firması IOHK'nın Kurucusu ve CEO'su Charles Hoskinson, Cardano ekosisteminin Şubat ayı ortasında bir OBFT hard forkunu “öngördüğünü” ortaya koydu. Hoskinson, firmanın hard fork için gerekli “altyapının dizilmiş olduğundan” emin olmak için borsa ortaklarıyla görüştüğünü iddia etti.

Son bir videoda, IOHK yöneticisi kripto para topluluğuja yaptıı bilgilendirmede şu ifadeleri kullandı:

“.. altyapı iyi görünüyor, bu yüzden Şubat ayı ortalarında bir OBFT hard forku bekliyoruz. Bu yüzden yazılım için bir yükseltme olacak ve Haskell cüzdanının arka ucu Byron'ın yeniden başlatılması için Haskell düğümü ile entegre ediliyor. ”

Buna ek olarak, Cardano ekosistemi Shelley Haskell testnet sürümü için hazırlanıyor ve teşvik edilen testnet bu yılın Ocak ayının ilk haftasında piyasaya sürüldüğünden beri haftalık sürümde. Hoskinson, Daedalus'un haftalık yayın döngüsünde de olduğunu açıkladı ve şöyle dedi:

“Görünüşe göre donanım desteğinin son kilometresindeyiz. Böylece, bir noktada büyük defter odaklı cihazlarınızı Daedalus'a geri yükleyebilirsiniz. Defter hesaplarını yönetebilir ve özel anahtarlarınızı defter cihazında tutabilirsiniz. ”

 Shelley - Hydra projesi - yeni nesil protokol ile ilgili olarak Hoskinson, makalesinin Şubat ayında piyasaya sürülmesine hazırlanırken simülasyonların sürdüğünü açıkladı. Hoskinson daha önce protokolün Ethereum'dan en az beş kat daha hızlı olduğunu iddia etmişti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ