Cardano, EMV yan zincir kavram kanıtı genel test ağının yayına girdiğini belirten büyük bir duyuruyu doğruladı.

Cardano: EVM Yan Zinciri için Şimdi Önemli Güncelleme

Cardano, EMV yan zincir kavram kanıtı genel test ağının yayına girdiğini belirten büyük bir duyuruyu doğruladı. Duyuru, Cardano'yu ölçeklenebilirliği ve güvenliği geliştirmeye bir adım daha yaklaştırıyor.
Cardano, Blockchain'in arkasındaki firma olan Input Output Global Inc.'den (IOG) yakın zamanda yapılan bir duyuruda, EVM yan zincir kavram kanıtı genel test ağını halka açık hale getirdi.

Duyuru, ağ her geçen gün gelişmeye devam ederken, Cardano blok zinciri ve tüm ekosistemi için dikkate değer büyük bir adımdır.

📢 ŞİMDİ ÇIKTI: En son #sidechain araç kiti duyurusunun ardından, #EVM yan zincir kavram kanıtı genel test ağı artık mevcut! #Kardano

- Girdi Çıktı (@InputOutputHK) 7 Şubat 2023

EVM yan zincir test ağı, yan zincir araç setinin bileşenlerini kullanan Cardano yan zincir konseptinin bir kanıtıdır. Yan zincir, Cardano'nun ürün yelpazesini göstermek amacıyla oluşturuldu. Yan zincir, Cardano'nun farklı akıllı sözleşme dilleri veya fikir birliği protokolleri gibi yeni özelliklerle genişletilebileceğini gösteriyor.

Bu kavram kanıtı test ağı geçicidir ve pilot aşamasında düzenli olarak yeniden döndürülecektir. Sonuç olarak, bir topluluk kaynağı olması amaçlanmıştır ve geliştiricileri ve SPO'ları dahil olmaya ve işbirliği yapmaya teşvik ediyoruz.

EMV yan zinciri, önemli özellikler ve yaklaşan web seminerleri hakkında bilmeniz gereken her şey
Cardano yan zincir araç takımı, bir Cardano yan zincirinin nasıl oluşturulacağına dair mükemmel bir örnek olarak hizmet eder. Cardano'daki ekibe göre, EVM yan zincir test ağı şu anda bir köprü aracılığıyla özel bir Cardano test ağına bağlanıyor.

Bu, topluluğun belirteçleri bir ağdan diğerine taşımasını mümkün kılar. Solidity dilinde yazılmış merkezi olmayan uygulamalar ve akıllı sözleşmeler de devreye alınabilir.

İlgili tarafların katılabileceği yakında bir web semineri olacak. Tesnet ve araç kitiyle ilgili tüm teknik sorular web semineri sırasında yanıtlanacak.

Cardano, topluluk üyelerinden gelen tüm soruları ve geri bildirimleri memnuniyetle karşılar. Sorular, "#ask-sidechain" hashtag'i kullanılarak discord'a ve resmi InputOutputHK Twitter tanıtıcısı etiketlenerek Twitter'a gönderilebilir.

Duyuru, Cardano'nun yan zincir araç setini açıklamasından kısa bir süre sonra geldi. Yan zincir araç kiti, yakın zamanda düzenlenen IOScotFest'te önizlendi ve Cardano, 12 Ocak'ta ilk yinelemenin canlı olduğunu paylaştı. Cardano bir blog gönderisinde açıklıyor;

Input Output Global (IOG), özel yan zincirler oluşturmak için bir araç seti oluşturmak üzere Cardano'nun kaya gibi sağlam temelini kullanmak üzere uzman mühendislerden oluşan bir ekip oluşturdu. Araç setini kullanarak, kavramın bir kanıtı olarak Ethereum sanal makinesi (EVM) uyumlu bir yan zincir genel test ağı oluşturdular.

Ana zincirin güvenliğini korurken Cardano ağını daha kapsamlı ve ölçeklenebilir hale getirdikleri için yan zincirler son derece önemlidir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ