Bugün yaşanan gerileme ile birlikte Cardano (ADA) fiyatında süregelen yükseliş trendinde artık bir gerilemenin olduğunu görüyoruz.

Cardano Fiyat Analizi: ADA

Bugün yaşanan gerileme ile birlikte Cardano (ADA) fiyatında süregelen yükseliş trendinde artık bir gerilemenin olduğunu görüyoruz.

50 günlük SMA seviyesi olan 0,061 dolar seviyesinin yükseldiğini ancak kısa vadede aşağı yönlü 10 günlük EMA seviyesi olan 0,079 dolar seviyesinde negatif bir durumun yaşandığına şahit oluyoruz.

Bu arada şu gerçeği hatırlatmakta fayda var: Geri çekilmeler aslında koin için sağlıklı bir duruma işaret eder. Zira kripto para birimi dünyasında onuncu sırada yer alan Cardano için bu durum RSI'daki aşırı alım seviyelerinin düzeltilmesine yardımcı oluyor.

Boğalara baktığımzıda % 38.2 Fibonacci düzelme seviyesi olan 0.0751964 dolar seviyesinde bir destek sağlamaya çalıştıklarını görüyoruz. Bu destek aşılır ve boğalar fiyatı 0,0806825 dolar seviyesinin üzerine çıkarabilirse, 0,0901373 dolar bölgesindeki seviyenin yeniden test edilmesi söz konusu olacak. Boğalar bu seviyede de güçlerini koruyabilirlerse yükseliş eğilimi devam edecek.

Ancak karşımızda bir de ayılar var elbette. Ayılar fiyatı 0.0751964 dolar seviyesinin altınına indirirse, % 50 Fibonacci seviyesi olan 0.0705811 dolara ve % 61.8 Fibonacci seviyesi olan 0.0659658 dolara doğru bir fiyat düşüşünün yaşanması muhtemel. Geri çekilmenin devam etmesi durumunda artık yükselişe bir ara verileceği de aşikar.

Dört saatlik grafiğe baktığımızda her iki hareketli ortalamanın da aşağı doğru eğimli olduğu görüyoruz. Ayrıca RSI negatif bölgede yer alıyor. Bu durum ayıların boğalara karşı bir üstünlüğe sahip olduğunu göstermektedir.

ADA / USD kurunun 0,0740 - 0,0720 dolar seviyesinde bulunan destek bölgesine geri çekilmesi durumunda, boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çekmeye çalışacak. 0,0806825 dolar seviyesinde meydana gelebilecek olan bir kırılma, alım satım fırsatlarını yukarı yönlü taşıyabilir.

Eğer kurun destek bölgesinin altına düşmesi durumunda, yükseliş görünümü geçersiz olacak. Böyle bir hareket, ayıların boğalar karşısında tam bir güce sahip olduğunu gösterecektir. Böyle bir durumda, long pozisyonlardan kaçınılması tavsiye edilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ