Geçtiğimiz haftalarda, Cardano'nun fiyatı önemli ölçüde volatilite yaşadı. Altcoin başlangıçta 0,37 dolardan yükseldi ancak daha sonra 0,45 dolar seviyesinde ret yedi.

Ancak son 24 saatte %1,3'lük hafif bir artış olurken, haftalık grafik %6,2'lik bir fiyat artışına işaret ediyor.

ADA'nın teknik analizi, boğaların fiyatı kontrol etmeye çalıştığını gösteriyor. Talep ve birikim toparlanma belirtileri gösterdi.

ADA fiyatındaki yavaş ilerlemeye rağmen, bir ralliyi tetiklemek için aşılması gereken kritik bir direnç seviyesi yer alıyor. Boğaların daha fazla ivme kazanması için, alım gücünün yaklaşan ticaret seanslarında önemli ölçüde artması gerekiyor.

Bitcoin'in 30.000 dolara ulaşmakta zorluk çekmesi nedeniyle önde gelen altcoinler durgunlaştı. BTC bu seviyeyi geri alırsa, ADA boğalarını sonraki ticaret seanslarında fiyatı yükseltmeye itebilir. Ayrıca, ADA'nın piyasa değeri toparlandı ve bu durum satın alma baskısının piyasaya geri döndüğünü gösteriyor.

Cardano Fiyat Analizi: Bir Günlük Grafik

Yazının yazıldığı sırada ADA 0,40 dolardan işlem görüyordu. Genel direnç 0,42 dolardı. Bu seviyenin geçmişte Cardano için önemli bir engel olduğu kanıtlanmış vaziyette. Bu seviyeyi aşmak için yapılan birçok girişim başarısız olmuş durumda.

Ancak ADA bu direnç seviyesinin üzerine çıkmayı başarırsa, bir ralliyi tetikleyebilir ve fiyatı 0,46 dolara doğru itebilir.

Öte yandan fiyat mevcut seviyesinden düşerse destek seviyesi 0,39 dolar seviyesinde duruyor. ADA bu destek seviyesinin üzerinde kalamazsa bu durum fiyatın 0,36 dolara düşmesine neden olabilir. Son seansta işlem gören ADA miktarı, alıcı akınına işaret ederek yeşile döndü.

ADA'ya olan talepte hafif bir artış olurken, günlük grafikte alım gücü hafif bir düşüş gördü. Göreceli Güç Endeksi, yarı çizginin üzerinde kalmaya devam ederek, alıcıların hala piyasanın kontrolünü elinde tuttuğunu gösteriyor.

Ancak Cardano'nun 20-Basit Hareketli Ortalama çizgisinin altındaki hareketi, talep yeterli olmadığında satıcıların yakında devralabileceğini gösteriyor. Bu okuma, satıcıların piyasadaki fiyat momentumunu yönlendirdiği anlamına geliyor.

ADA, diğer göstergeler doğrultusunda satış sinyalleri oluşturdu. Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması, yarı çizginin altında kırmızı histogramlar göstererek, fiyat momentumu ve tersine dönmelere dayalı olarak satış sinyali verdi.

Yönlü Hareket Endeksi negatifti ve -DI çizgisi (turuncu) +DI çizgisinin (mavi) üzerinde negatif fiyat momentumunu gösteriyordu. Ortalama Yön Endeksi (Kırmızı) 20'ye yaklaşıyordu ve bu da mevcut fiyat hareketinin zayıf olduğunu gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ