Cardano akıllı sözleşmeleri yükseltmesi neredeyse gerçekleşmek üzere.

Cardano akıllı sözleşmeleri yükseltmesi neredeyse gerçekleşmek üzere. Sadece üç gün kala, dijital varlığın fiyatının o zamana kadar ne yapacağına dair birçok spekülasyon var. Lansmana kadar geçen haftalar, varlığın birden fazla yeni tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını gördü. Ta ki 7 Eylül'de piyasayı sallayan çöküşe kadar. Cardano, önceki haftalardaki kazanımlarının çoğunu kaybettiğini gösteren %18'lik bir ani çöküş yaşadı.


Şimdi, piyasa hala çöküşten sarsılırken, dijital varlık kaybedilen değerin bir kısmını geri kazanmaya başladı. Ama çok daha yavaş bir hızda. Fiyatın yükselmesine yardımcı olan bir haber, 12 Eylül'de yapılması planlanan Alonzo hard fork’unun onayı oldu.

Ancak tarih yaklaştıkça, yükseltmenin ADA'nın fiyatı için neler yapabileceği gerçeği, topluluğun üzerinde beliriyor. Çoğu, gelecek yükseltme için olumlu bir bakış açısına sahip. Diğerleri ise bunun bir “haberi sat” olayını tetikleyeceğine inanıyor.

Yatırımcılar Cardano Çantalarını Atmayı mı Planlıyor?

Tarihsel olarak, bunun gibi önemli yükseltmelerle birlikte, yatırımcıların büyük bir açıklama beklentisiyle çantalarını yığdığı ve ardından serbest bırakma ile varlıklarını derhal terk ettiği durumlar olmuştur. Bu sadece kripto pazarında olmaz. Finansal piyasalar bu gibi olaylarla ünlüdür. Bu nedenle “haber sat” ifadesinin varlığı.

Yatırımcıların dampinge karşı tutumunun iyi bir göstergesi piyasa duyarlılığıdır. Şu anda, genel piyasa hissiyatı negatife döndü. Korku ve Açgözlülük Endeksi, pazarın haftanın başında “Aşırı Açgözlülük”ten çıktığını ve “Korku” bölgesine geçmek için 30 puanın üzerinde kaybettiğini gösteriyor. Bu, yatırımcıların varlıklarını satın almaktan daha fazla satma olasılığının daha yüksek olduğunu gösterir.

Yükseltmenin başlatılmasına yol açan tüm hype, tüm zamanların en yüksek seviyelerine yol açan ralliyi körükledi. Ancak mevcut duyarlılık ve piyasa düzeltmesi henüz yeni başlıyorken, yatırımcılardan 12 Eylül'de daha muhafazakar bir yaklaşım beklenebilir. Bununla birlikte, ağda trafik arttığında fiyatta bir artış beklenebilir, bu da ADA belirteçlerinin merkezi olmayan finans (DeFi) protokolleriyle etkileşim kurma ve NFT'leri basma gibi faaliyetleri gerçekleştirmesini gerektirir.

Yazının yazıldığı an itibariyle, ADA fiyatı bir miktar toparlanma gördü ve 24 saatlik %8.52 fiyat değişikliği ile 2.4 $ bölgesinden mevcut işlem fiyatı olan 2.59 $'a taşındı. Cardano, mevcut 82 milyar dolarlık piyasa değeri ile piyasa değeri bazında ilk 10 kripto para birimi içerisinde hala 3 numaralı konumunu koruyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ