Alonzo White test ağı, NFT'leri ve çeşitli De-Fi kullanım durumlarını Cardano'ya bir adım daha yaklaştırıyor.

Cardano Fiyatını Uçurur mu?: Yeni Testnet İle Akıllı Sözleşmeler Başlatmaya Yaklaşıyor

Alonzo White test ağı, NFT'leri ve çeşitli De-Fi kullanım durumlarını Cardano'ya bir adım daha yaklaştırıyor.

Cardano’dan Yeni Adım

Cardano'nun arkasındaki blok zinciri geliştirme ekibi IOHK, 15 Temmuz'da projenin Alonzo test ağının resmen Mavi'den Beyaz'a geçtiğini ve beraberinde ekosistemin uzun zamandır beklenen işlevsel akıllı sözleşmelere genişlemesini getirdiğini duyurdu.

Alonzo Blue olarak bilinen önceki test ağı bazı akıllı sözleşme özellikleri sunarken, bunlar yalnızca sınırlı sayıda içerdekiler için mevcuttu. Dünkü yükseltme, yaklaşık 500 doğrulayıcının, hisse havuzu operatörünün ve geliştiricilerin bu özellikleri ileriye dönük olarak test etmesine izin verecek.

Alonzo White, Alonzo Purple olarak bilinen mevcut geliştirme aşaması için son test ağına geçmeden önce iki ila dört hafta çalışacak.

Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson geçtiğimiz günlerde bir YouTube videosunda, blockchain topluluğundaki diğer kişilerden gelen bazı tepkilere rağmen, projenin geliştirme yol haritasına göre her şeyin yolunda olduğunu söyledi ve Cardano ağı boyunca 10 milyon dolardan fazla NFT satıldığını belirtti. Alonzo White ana ağa yayınlandığında, geliştiriciler dApp'ler, NFT'ler ve daha fazlasını başlatabilecekler.

Alonzo White duyurusunun hemen ardından, Spores Network adlı bir NFT ve DeFi Marketplace, 16 Temmuz'da 2,3 milyon dolarlık başarılı bir bağış topladıklarını duyurdu. Şirket, Cardano'nun daha düşük işlem maliyetlerinden, daha düşük karbon ayak izinden ve daha yüksek işlem hacminden yararlanmayı umduğunu belirtti.

Dolce ve Gabbana gibi büyüyen NFT pazarına ve bir fantezi futbol platformuna katılan daha fazla şirket ve sanatçı ile ağa daha fazla NFT getirmek, Cardano ve kullanıcıları için büyük kazançlar sağlayabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ