Teşvik edilen test ağının piyasaya sürülmesinden sonra, IOHK ve Cardano ekosistemi teknolojisini artırıyor ve şu anda ağ ve kararlılık geliştirmelerine odaklanıyor.

Cardano: Geliştiriciler Shelley Lansmanından  Önce Testneti Teşvik Etmek İçin Bu Hamleyi Yapıyor

Buna paralel olarak IOHK CEO'su Charles Hoskinson, Rust ekibinin önümüzdeki hafta ITN için bir ağ yaması sunmaya hazır olduğunu açıkladı. Bunu takiben ekip, ağ kararlılığını korumak için düzenli yamalar yayınlamaya devam edecek.

Hoskinson, ekibin, havuzların kullanıcılar tarafından nasıl işletildiği hakkında geri bildirim ve veri toplarken ve tasarlanan protokolün aslında vakfın merkezi olmayan ve istikrarlı bir ağa ulaşmasına yardımcı olup olmayacağı konusunda doygunluk metriği kullanmayı düşündüğünü açıkladı.  En son AMA oturumunda, yönetici konuyu şöyle güncelledi:

“Protokolün kullanımı ve kötüye kullanımı hakkında muazzam miktarda veri toplayabildik. şimdi iyi, kötü ve çirkin saniye hakkında çok fazla geri bildirim alıyoruz, seçtiğimiz parametrelerin ve protokolü tasarlama şeklimizin merkezsizliğe ve performansa ulaşmamıza izin verip vermeyeceğini merak ediyoruz.

Ağdaki birinin kötü niyetli davrandığı bir olayda Hoskinson, geliştiricilerin vaat mekanizmasıyla “cezalandırıcı önlemler” kurmanın çok basit olacağını açıkladı.

Teşvik test ağına yerleştirilen rehin kavramı, esasen stake havuzu işletmecilerinin kişisel stakelerini havuzlarına devrettiği ve stake havuzunu Vakfa kaydettiklerinde rehin adresi kaydettikleri yerdir. Shelley ana ağının başlatılmasından önce, vakıf protokolün nasıl gelişeceğinin yollarını analiz ediyor.

Cardano Forum'un daha önce Shelley ana ağının yanı sıra Haskell Shelly test ağının yakında başlatılacağını açıklamıştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ