Cardano geliştiricisi Adam Dean, 18 Ağustos Twitter ileti dizisinde Cardano düğümü sürüm 1.35.2'de Cardano Testnet için sorunlara neden olan bir hatayı ortaya çıkardı.

Cardano Geliştiricileri Vasil Hard Fork Konusunda Güvensiz Hissediyor

Cardano geliştiricisi Adam Dean, 18 Ağustos Twitter ileti dizisinde Cardano düğümü sürüm 1.35.2'de Cardano Testnet için sorunlara neden olan bir hatayı ortaya çıkardı.

🧵 (1/n) Bugün #Cardano #Testnet'in Cardano Node v 1.35.2'deki bir hata nedeniyle **felaketle** bozulduğunu belirtmek önemlidir. Bu, Vasil Hardfork için daha önce "Test Edildi ve Hazır" olduğu söylenen versiyondu. Bu hata sadece keşfedildi…

— Adam Dean (@adamKDean) 18 Ağustos 2022

 Dean'e göre, hata daha önce "test edilmiş ve hazır" olduğu söylenen bir düğümde keşfedildi.

Hata, uyumsuz çatallar ve azaltılmış zincir yoğunluğu yarattı. Hata, Cardano Operator, ATADA Stakepool ve Pooltool'u destekleyen havuzdan zincirleme bir araştırmayla keşfedildi. Sonuç olarak, 1.35.2 ve 1.34.1 sürümlerinin sorunu keşfedildi.

Dean, çoğu operatörün "Vasil HFC olayını simüle etmek için test ağında 1.35.2'ye nasıl yükselttiğini" ve bunun sonucunda 1.35.3 sürümünün zincirle senkronize olmadığını vurguladı.

Dean'e göre, sürüm 1.35.3 şu anda test ağı  önceki tüm Cardano HFC olaylarından geçmiş gibi bir blok geçmişi olmayan veya zincir üzerinde simüle edilmiş çok düğümlü sürüm blokları olmayan "iki yeni test ağı" üzerinde test ediliyor. ”

Dean, Vasil hard fork'un "acelesinin" onu huzursuz ettiğini belirtti.

IO mühendisliğinden ve Charles Hoskinson'dan, test ağının lansmanı sırasında açıklandığı gibi uygun Felaket Kurtarma araçlarını uygulamalarını istiyor. Charles Hoskinson, testnet sürüm 1.35.2'de topluluğun hata haberlerine verdiği tepkiye yanıt verdi.

Hoskinson'a göre, bahis havuzu operatörleri tarafından yapılan yükseltmeyi çevreleyen gürültü oldukça garip ve "test ağında çökmeye neden olan kod kaldırıldı" diye ekliyor.

Cardano'nun yaratıcısı, topluluğun Vasil hard fork'un lansmanını ertelemeye hala karar verebileceğini, ancak bu kararın Dapp geliştiricileri için buna değip değmeyeceğini merak ettiğini söyledi.

Bu arada, bazı Cardano topluluğu üyeleri Hoskinson'ın yorumunu takip etmedi, ancak Hoskinson onları düğümleri 1.35.3 sürümüne yükseltmeye çağırdı.

Cardano'nun Vasil yükseltmesi iki kez ertelendi. Hoskinson, yazılımın üç yeni sürümünün geliştirilmesiyle birlikte testlerin üç ayrı hata keşfettiğini açıkladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ