IOG, Hydra protokollerini kullanan bir açık artırmanın referans uygulamasının oluşturulması için MLabs10 ile işbirliği yaptı.

Cardano, Hydra Ölçeklendirme Çözümünü Kullanarak Müzayedeleri Ele Almanın Bir Yolunu Önermek İçin MLabs10 İle Ortaklık Kuruyor

IOG, Hydra protokollerini kullanan bir açık artırmanın referans uygulamasının oluşturulması için MLabs10 ile işbirliği yaptı. Katman 2 ölçeklendirme çözümü olarak Hydra, dijital varlık müzayedeleri için çeşitli avantajlar sunar.

Cardano blok zincirini oluşturmakla popüler olan, Input and Output Global (IOG) olarak bilinen mühendislik şirketi, geliştirmeyi kolaylaştırmak için Hydra baş protokolünü kullanarak bir müzayedenin referans uygulamasını oluşturmak için Blockchain ve fintech danışmanlık firması MLabs10 ile ortaklık kuruyor.

Cardano'nun orta sayfalarından birinin yakın tarihli bir blog gönderisinde, duyuru, ortaklığın uygulama aşaması için gerekli adımların yanı sıra artıları, eksileri ve müzayede yürütmenin engellerini ortaya koyan bir makalenin tanıtımıyla başlayacağını belirtiyor.

Blockchain müzayedeleri olarak da bilinen merkezi olmayan müzayedeler, sayısız nedenden dolayı fiziksel müzayedelere göre daha sürdürülebilir bir alternatiftir. Bazı avantajlar, açık artırmalardan sorumlu merkezi bir organın hariç tutulmasıyla birlikte daha güçlü veri güvenliğini içerir.

İşlemleri kolaylaştırmak için üçüncü taraflara ihtiyaç yoktur ve her bir açık artırmadan saklanan veriler şeffaf ve değişmez hale getirilir. Blockchain müzayedeleri, alıcıların ve satıcıların işlemleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmesine yardımcı olan akıllı sözleşmeler tarafından etkinleştirilir.

Bu işbirliği, açık artırma uygulamaları geliştirmek için Hydra Head protokolünün mevcut uygulamasının fizibilitesini göstermeyi amaçlamaktadır. Önerilen referans uygulama, Hydra Head protokol tasarımını yapıcı bir şekilde belirler ve Cardano ekosistemindeki somut kullanım durumlarıyla uyumlu hale getirir.

Hydra, Blockchain Müzayedelerini Kolaylaştırmaya Nasıl Yardımcı Olabilir?

Hydra, Cardano üzerinde çalışan bir ölçeklenebilirlik çözümüdür. Geliştiricilerin blok zincirlerini daha verimli kullanmalarına yardımcı olurken, zincir dışı oluşturulmuş kenarların oluşturulmasına yardımcı olan açık kaynaklı bir çerçeve olarak işlev görür.

Hydra, 1. katman ölçeklendirme çözümlerinden daha iyi performans gösteren 2. katman ölçeklenebilirlik çözümleri nedeniyle özellikle dijital varlık müzayedeleri için kullanışlıdır.

Cardano ana zinciri (katman 1) ile karşılaştırıldığında, hidra ana kanalları (2), daha ucuz işlem ücretleri veya hiç işlem ücreti olmaması gibi avantajlar sağlar. Teklif verenler, müzayede evleri ve satıcılar daha ucuz ücretlerle, Cardano 1. katman zincirine göre çok daha düşük bir fiyat ödüyorlar.

Hidra ana kanalı aynı zamanda artan işlem hızına izin verir ve bu da müzayedeler sırasında yüksek teklif verme sıklığının artmasına neden olur.

Hydra'nın müzayede sürecine olası etkisini anlatan blog yazısında;

Cardano, Hydra Head protokolünü kullanarak farklı müzayede türleri yürütebilir. Tek Başlı Müzayede tasarımları, temel tek başlı müzayedeleri, tek başlı gizli müzayedeleri, vekalet edilen gözetim müzayedelerini, kuponlu müzayedeleri veya devredilen kuponlu müzayedeleri kapsayabilir. Hydra Heads ağlarındaki açık artırma tasarımları, yıldız şeklindeki açık artırmalar veya takımyıldız şeması açık artırmaları gibi durumları kapsayabilir.

Projenin arkasındaki ekip üyeleri, referans uygulama için yetki verilmiş bir kupon açık artırma tasarımı ve temel İngiliz tarzı açık artırma özelliklerini kullanmayı seçmiştir.

Müzayede tasarımı, müzayede süreci boyunca hem satıcılara, teklif verenlere hem de alıcılara Hydra kullanan birçok önemli özelliği sunacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ