Messari tarafından sağlanan verilere göre, Cardano, işlem etkinliği açısından Bitcoin ve Ethereum'un önünde yer alarak ilk sırada yer alıyor.

Messari tarafından sağlanan verilere göre, Cardano, işlem etkinliği açısından Bitcoin ve Ethereum'un önünde yer alarak ilk sırada yer alıyor. İşlem hacmine göre Cardano, Bitcoin ve Ethereum'u 17,56 milyar dolar ile geride bırakırken, ikincisi sırasıyla 24 saatlik hacimler 10,55 milyar dolar ve 5,77 milyar dolar kaydetti.

Zincir Üzerinde Etkinlik

Düzeltilmiş işlem hacmi, yalnızca en önemli işlemleri ayırmanın hala iyi bir yoludur. Cardano, düzeltilmiş hacimlerde Bitcoin ve Ethereum'dan daha iyi performans gösterdi ve 24 saatlik hacmi 17,15 milyar dolar, ikincisinin 4,67 milyar dolar ve 4,25 milyar dolar ile karşılaştırıldığında. Bitcoin ve Ethereum ile karşılaştırıldığında Cardano kullanıcıları ayrıca daha düşük ücretler ödedi.

Cardano kullanıcıları, Bitcoin ve Ethereum için sırasıyla 0,51 milyon dolar ve 19,39 milyon dolara kıyasla, son 24 saatte yalnızca 51.985,43 dolarlık işlem ücreti ödedi.

Eleştirmenler Cardano'yu bir "hayalet zincir" olarak görmeme eğiliminde olsa da, halihazırda blok zincirinin üzerinde çalışan bazı merkezi olmayan uygulamalara (dApp'ler) sahipken, ADA tokenini tutan cüzdanların sayısı son zamanlarda üç milyonu aştı.

Cardano'nun SundaeSwap'i, piyasada yalnızca üç hafta sonra işlem gören 75 milyon ADA'nın üzerinde bir dönüm noktasına ulaştı.

IOHK, Plutus Güncellemesini Duyurdu

Cardano'nun ana şirketi olan IOHK, Cardano ana ağındaki Plutus komut dosyaları için blok başına bellek birimi sınırını artırmak için güncellenmiş bir teklif sürecinin başladığını duyurdu. Blok başına Plutus bellek birimi sınırı, IOHK'nın Cardano'yu ölçeklendirmeyi amaçlayan planlı değişiklikler ve iyileştirmeler serisinin bir parçası olarak 14 Şubat'ta dönem sınırında 50 milyondan 56 milyona çıkarılacak.

İşlem başına Plutus bellek sınırı, önceki bir parametre güncellemesiyle 14 milyona yükseltildi. IOHK'ya göre, blok başına bellek sınırını artırmak, geliştiricilerin önceki ayardan tam olarak faydalanmalarına ve her blok için dört adede kadar Plutus betiği çalıştırmalarına olanak tanır. Plutus, Cardano'nun komut dosyası programlarının blok zinciri ile arayüz oluşturmasını sağlayan akıllı sözleşmeler platformudur.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ