IOG, daha önce Bilişim Okulu'nda bir Blockchain Teknoloji Laboratuvarı kurduğu için Edinburgh Üniversitesi ile uzun süredir devam eden bir ilişkiye sahiptir.

IOG, daha önce Bilişim Okulu'nda bir Blockchain Teknoloji Laboratuvarı kurduğu için Edinburgh Üniversitesi ile uzun süredir devam eden bir ilişkiye sahiptir.
Hoskinson'a göre bu kurumlarla işbirliği yapmak amaçlarına ulaşmayı kolaylaştırıyor.
Stanford ve Carnegie Mellon'da büyük bir Yatırım duyurduktan sonra, Cardano blok zinciri üreticisi Input Output Global (IOG), Edinburgh Üniversitesi'nde 4,5 milyon dolarlık bir araştırma merkezinin finanse edildiğini duyurdu. IOG CEO'su Charles Hoskinson'a göre bu yatırım, blockchain endüstrisini ilerletme planının bir parçası.

IOG bir süredir Edinburgh Üniversitesi ile birlikte çalışıyor ve bu yeni araştırma merkezinin sektörümüzü ilerletmeye devam etmemizi sağlayacağı için çok heyecanlıyım.

Girdi-Çıktı Küresel Araştırma Merkezi, IOG ve Edinburgh Üniversitesi tarafından desteklenen, blok zinciri ve dağıtılmış defter endüstrisinde araştırma için bir standart ile birlikte bilim dünyasında anlayışı geliştirmek için desteklenen bir girişimdir. Merkez, geniş bir görev alanına sahip olmanın yanı sıra Haskell'de geliştirmeyi kolaylaştıracaktır. Haskell, "Cardano'nun temelini oluşturan matematiksel olarak saf bir bilgi işlem dili" olarak var.

IOG, daha önce Bilişim Okulu'nda bir Blockchain Teknoloji Laboratuvarı kurduğu için üniversite ile uzun süredir devam eden bir ilişkiye sahiptir. Hoskinson'a göre bu kurumlarla işbirliği yapmak amaçlarına ulaşmayı kolaylaştırıyor.

Bu blockchain araştırma merkezlerini kurmak için Edinburgh gibi önde gelen kurumlarla çalışmak, akademik titizliği bir endüstri standardı haline getirme vizyonumuz için çok önemlidir.

IOG, Stanford Üniversitesi'nde 4,5 milyon Dolarlık Blockchain Araştırma Merkezi Finansmanı
Ağustos ayında IOG, Stanford Üniversitesi'nde 4,5 milyon dolarlık yeni bir "Blockchain Araştırma Merkezi"nin finanse edildiğini duyurdu. Bu işbirliği, blockchain ekosistemindeki temel soruları ele almak, araştırma ihtiyacını teşvik etmek ve blockchain endüstrisinin bilimsel bilgi derlemesini artırmak içindi.

Araştırma merkezinin multidisipliner bir yaklaşımı dikkate alacağı ve araştırmacıların blockchain endüstrisi ile işbirliği yapma fırsatına sahip olmasını sağlayacağı bildirildi. Ayrıca, bir yönlendirme komitesinin, araştırma programları üzerinde anlaşmaya varılmasını, bir teklif çağrısının başlatılmasını, sunulan tekliflerin gözden geçirilmesini vb. sağlayarak merkezi denetlediği söylendi.

Edinburgh Üniversitesi işbirliğine benzer şekilde Hoskinson, Stanford Üniversitesi ile çalışmanın vizyonunu gerçekleştirmede önemli bir adım olabileceğine inanıyor.

İşin başlangıcından bu yana kendimizi güçlü araştırmalara adadık ve çalışmalarımız, Cardano'nun üzerine inşa edildiği temelleri oluşturuyor. Bu blockchain araştırma merkezlerini kurmak için Stanford gibi önde gelen akademik kurumlarla çalışmak vizyonumuzun anahtarıdır. Araştırma Merkezi ile blok zinciri geliştirme, ortaya çıkacak yeni öğrenimlere dayalı olarak daha da hızlı büyüyebilir ve merkez, sektörümüze her zaman sahip olmadığımız yeni bir geçerlilik katmanı katacaktır.

Bu Yatırımların ADA'nın fiyatına yansıması bekleniyor, çünkü token son yedi gün içinde hala yüzde 10 düştü ve 0,32 dolardan işlem görüyor. Şu anda, kripto pazarındaki genel duyarlılık düşük. Bu hareketin fiyatı 5 dolara gönderebilecek bir yükselişi kolaylaştırması pek olası değil. Ancak, marjinal bir dalgalanma mümkündür.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ