Cardano kullanıcıları artık ADA'yı daha iyi tanımak için Daedalus Rewards cüzdanını indirebiliyorlar

En büyük Proof of Stake (PoS) odaklı blok zinciri projelerinden biri olan Cardano, kullanıcılarının ADA tokenları kazanmasına olanak veren Daedalus Rewards cüzdanını piyasaya sürdü. Duyuru, Cardano'nun arkasındaki araştırma şirketi Charles Hoskinson dışında hiçbiri tarafından yönetilmeyen Input Output Hong Kong (IOHK) tarafından yapıldı.


Yeni Aşamaya Geçiş

Cardano Shelley 13 Aralık'ta Incentivized Testnet ağı aşamasına girdi. En yeni cüzdan lansmanıyla, ADA sahipleri artık tokenlarını dağıtarak veya bir bahis havuzu operatörü olarak hareket ederek ödüller kazanabiliyorlar. Bu ödüller testnetin tamamlanmasından sonra harcanacak.

Teşvik Mekanizması

Böyle bir teşvik mekanizmasını uygulayarak, Cardano Shelley döneminin ana amacı ağın merkezsizliğini devam ettirek. 15 Aralık itibariyle, stake için 240'dan fazla havuz mevcut durumda.

Cardano, gerekli merkezsizlik seviyesine ulaşmak için sayısının en az 1.000'e çıkmasını istiyor. Bununla birlikte, Cardano, ana delegasyona ait proof of stake (DPoS) ağları olan Tron ve EOS'u belirsiz havuz sayısıyla çoktan aşmış durumda.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ