Milkomeda ekibi, Djed'in testnet sürümünü kullanıma sunacağını söyledi.

Cardano Kullanıcıları, EVM Sidechain

Milkomeda ekibi, Djed'in testnet sürümünü kullanıma sunacağını söyledi. Milkomeda ekibi tarafından yakın zamanda yapılan bir duyuruya göre, Cardano kullanıcıları yakında Milkomeda test ağında Djed stablecoin'i test edebilecekler. Ekip, Milkomeda test ağında Djed'in bir test ağı sürümünü kullanıma sunacağını ve böylece kullanıcıların algoritmik stabil coini keşfetmelerine olanak sağlayacağını söyledi. Milkomeda, geliştiricilerin Cardano ve Ethereum arasında zincirler arası birlikte çalışabilirlik elde etmelerini sağlayan Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumlu bir yan zincirdir.

Milkomeda Vakfı, Mart ayı sonlarında doğrudan Cardano blok zincirine bağlı Ethereum Sanal Makine uyumlu bir yan zincir olan C1'in piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Bu, varlıkların iki blok zinciri arasında aktarılmasına izin vererek, popüler Ethereum tabanlı merkezi olmayan uygulamaların  dApps sarmalanmış akıllı sözleşme teknolojisi kullanılarak Cardano üzerinde çalıştırılmasına olanak tanır.

Otonom bir banka olarak faaliyet gösteren kripto destekli bir algoritmik stablecoin olan Djed, 4 Mayıs'ta testnet'te piyasaya sürüldü. SHEN'i yedek para olarak kullanır ve ADA tarafından desteklenir.

Havuzda yeterli ADA olduğundan emin olmak için, Djed'in algoritması, Djed ve SHEN için %400-800'lük bir teminat oranı kullanır. Bu, basılan her 1 Djed için rezerv havuzunda 3-7 $ değerinde ADA olduğunu gösterir. %400-800 oranının, ADA'nın oynaklığını emmek için yeterli bir tampon sağladığı düşünülmektedir.

Rezerv para SHEN, açıkları kapatarak ve teminatlandırma oranını sağlayarak ADA fiyat dalgalanmalarını telafi eder. Kullanıcılar, Djed stablecoin'i basmak için ADA'yı adresine göndererek akıllı bir sözleşmeyle etkileşime geçmelidir. Djed daha sonra akıllı sözleşme yoluyla kullanıcıya iade edilecektir.

Bir blog yazısında COTI ekibi, Djed'in UST'den nasıl farklı olduğunu açıklıyor: "DJED ve UST'nin her ikisi de algoritmik stabil coinler olsa da, yalnızca DJED aşırı teminatlandırılmıştır. 8X'e kadar, bu da bir ölüm sarmalını önlerken depegged olma şansını azaltır."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ