Hoskinson, Cardano eleştirmenlerinin neden bu yıl ağın hiçbir özelliğini göremediğini merak ediyor.

Cardano Kurucusu: ADA ve XRP İle Ekosistemde Devrim Yaratmak İçin Dağları Yerinden Oynattık

Hoskinson, Cardano eleştirmenlerinin neden bu yıl ağın hiçbir özelliğini göremediğini merak ediyor.
Cardano kurucusu daha önce ağın en iyi günlerinin hala önümüzde olduğunu belirtmişti.
Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson, ünlü tüccar Pentoshi'nin XRP ve ADA eleştirilerine yanıt verdi. Pentoshi, her iki protokolün de boş vaatlerde başarılı olduğunu tweetledi ve “söz vermekten, yerine getirmekten ve asla teslim etmekten” tweet attı. Pentoshi, sektördeki bazı kişilerin, özellikle de Cardano hakkında sıklıkla iddia ettiklerini dile getirmiş olabilir.

Cardano tarafından oluşturulan bazı projeler, kullanıcılara vaat ettiklerinden farklıydı. En dikkate değer proje, başlangıçta bazı tıkanıklık sorunları da dahil olmak üzere çeşitli sorunları olan Sundaeswap olmuştur. Hoskinson, yanıtlarında Pentoshi'nin eleştirisini dini inançlara benzetti.
Hoskinson, kendisini şaşırtan şeyin, bu tür tweet'leri atan birçok kişinin, kanıtlar ne olursa olsun, hala projeye inanması olduğunu söyledi. “Dağları birlikte hareket ettirdikleri” için eleştirmenin neden projelerin hiçbir başarısını göremediğini merak ettiğini de sözlerine ekledi.

Bir Twitter kullanıcısı, Pentoshi'nin XRP'nin nasıl eksik yayınlandığını soran eleştirisine de yanıt verdi. Bu Twitter kullanıcısı, dünya çapında çeşitli yerlerde kurulan ve kullanılan ODL koridorlarının örneklerini aktardı. Her iki projenin de bu yıl yeni zirvelere ulaştığını belirtmekte fayda var.
Hacimdeki önemli artışla birlikte, Ripple'ın isteğe bağlı likiditesi (ODL), yıllık 9 kat büyüme ile yeni bir rekor elde etti. Müşteriler, geleneksel havaleler ve kişiselleştirilmiş ödemelere ek olarak toplu ödeme muhasebesi ve hazine akışlarındaki kullanım durumları için ODL kullanımını genişletti. Ripple'ın ODL'si şimdi yeni bölgelerde, özellikle de Litvanya'da kullanılıyor. Ayrıca, ripple için daha fazla iş birliği yapıldı.

Ripple gibi Cardano da bu yıl dikkate değer başarılar elde etti. 22 Eylül'de Cardano ana ağında Vasil hard fork lansmanından sonra, ağ, yükseltmenin tüm işlevlerinin dağıtımını gördü. Cardano, Georgian Wine ve Stanford Üniversitesi ile yeni anlaşmalar üzerinde anlaştı. Ayrıca, borsa aracılık şirketi Robinhood, Cardano'nun yerel tokenini (ADA) listeledi.

Cardano'nun En İyi Günleri Hala Önümüzde - Hoskinson

Çok sayıda rapora göre, Hoskinson yakın tarihli bir röportajda, ADA'nın fiyatı bu yıl şimdiye kadar düşük performans göstermesine rağmen kripto piyasasının gerçeklikten kopuk olduğunu belirtti. Ancak Hoskinson, Cardano'nun hala en iyi günlerini beklediğini ve ağ "hiç bu kadar güçlü olmamıştı" iddiasında bulunuyor. Cardano kurucusu ayrıca, token fiyatları güçlü performanslarını yansıtmasa da çoğunun güçlü olduğunu söyleyerek diğer kripto projelerini övdü.

Hoskinson, makroekonomik değişkenlerin öncelikle mevcut kripto kışına neden olduğunu yineledi. 2022'nin üçüncü çeyreğinde kripto pazarında devam eden düşüşler, esas olarak bu makroekonomik değişkenlerden kaynaklandı. Son zamanlarda Cardano'nun kurucusu Voltaire döneminin lansmanı hakkında konuştu.

Ona göre, dönem yalnızca merkezi olmayan yönetişime odaklanacaktı. Böylece, sözde Cardano blok zincirini tamamen özerk bir sisteme dönüştürün. Bu dönemde, topluluk üyeleri iyileştirme önerileri sunma yetkisine sahip olacakları için tam kontrol altında olacaklardır. Hoskinson, Cardano'nun diğer kripto oyuncularına “merkezi olmayan bir yönetim sistemini yürütmenin ideal yolunu” öğreteceğini söylüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ