Kripto para birimi piyasasında Bitcoin (BTC) en son Mayıs ayında görülen fiyatlara geriledi.

Kripto para birimi piyasasında Bitcoin (BTC) en son Mayıs ayında görülen fiyatlara geriledi. Şimdi BTC'nin 10 bin doların üzerine doğru yükselen rallisinden neredeyse bir ay sonra, önde gelen dijital para birimi 7 bin dolar aralığına tamamen geri döndü.

Mevcut fiyat hareketi, Bitcoin’in bu yılın başındaki ralliyi takiben düzeltilmesi bakımından alandan uzak olduğunu ortaya koymasına rağmen, kripto endüstrisindeki gerçek inananlar güvenilmez durumda.

Cardano’nun Kurucusundan Hatırlatma

Cuma günü, Cardano (ADA)'nın kurucusu Charles Hoskinson bir tweet atarak şu ifadelere yer verdi:

“Herkesi hatırlayın, FUD, haber ticareti ve manipülasyon ortadan kalktıktan sonra, hala dünyayı değiştirecek küresel bir harekete sahibiz. Bitcoin’in yeniden 10 bin dolarlık seviyeey geldiğini göreceğiz. Hatta 10 bin dolar olduğunu da göreceğiz. Kripto paralar hepimizin geleceği.”

Hoskinson'ın açıkça yükseliş olacağını söylemesinin bir nedeni olsa da, opsiyon işlemcilerinin Bitcoin’in kısa vadede 10 bin dolar seviyesini geri kazanma şansı hakkında olumsuz bir görüş içerisinde oldukları görülüyor.

Opsiyon İşlemleri

Bitcoin opsiyon işlemlerine göre piyasa araştırma şirketi Skew'in verilerine göre, yatırımcılar Bitcoin’in 2020 Haziran’ına kadar 10 bin doların üzerinde olmasını bekliyor. Bu yüzden Bitcoin opsiyon vade tarihlerindeki fiyat hedeflerine dayanmakta. Bu aynı verinin, yüzde 6’lık son düşüşün ardından Yeni Yıl’da Bitcoin’in 10 bin doların üzerinde olması ihtimali var.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ