Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson, SEC ve Ripple Labs arasında devam eden yasal savaş hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Cardano Kurucusu Ripple Davasında Net: XRP, Ethereum, ADA ve Bitcoin Gibi Bir Metadır

Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson, SEC ve Ripple Labs arasında devam eden yasal savaş hakkındaki görüşlerini paylaştı.
Hoskinson, Ripple (XRP) dahil olmak üzere çoğu katman 1 protokolünün menkul kıymet olmadığı ve Ripple ekosisteminin Brad Garlinhouse ve diğer Ripple yöneticilerini geride bırakacağı konusunda ısrar ediyor.
Cardano'nun kurucu ortağı Charles Hoskinson, SEC ve Ripple arasındaki iki yıllık yasal savaşla ilgili olayları tartışıyor. SEC, 2020 yılında Ripple Labs ve yöneticilerine XRP tokenleri şeklinde kayıt dışı menkul kıymetler ihraç ettikleri için dava açtı. Dava, Ripple için birden fazla ortaklık anlaşmasının feshedilmesinin yanı sıra, başta ABD olmak üzere birden fazla kripto borsasında XRP tokenlerinin listeden çıkarılmasına yol açtı.

Davanın sonuca bağlanması ve Ripple'ın kazanma ihtimalinin daha yüksek görünmesi ile XRP'ye olan ilgi arttı. Son 7 gün içinde, verilerimize göre, token 0,51 doların üzerine çıkarak yüzde 8'den fazla kazandı.

CNF kısa süre önce iki büyük şirketin Ripple'ı desteklemek için davaya katıldığını bildirdi. Filipinler merkezli bir sınır ötesi havale şirketi ve Özel jet kiralama şirketi olan I-Remit, XRP tokeninin faydasını göstermek için bir amicus brifingi dosyalayan davaya katılmayı talep etti.

Hafta sonu, Cardano kurucu ortağı Charles Hoskinson, Ripple'ı destekleyen etkili insanlar listesine katıldı. Bir Twitter dizisinde Hoskinson, çoğu katman 1 protokolünün menkul kıymetler olmadığını belirttiği görüşlerini paylaştı.

Hoskinson, Ripple ekosisteminin merkezi olmadığını ve herhangi bir şirketten daha büyük olduğunu belirtiyor. Ayrıca, Ripple Labs yöneticilerini geride bırakacak. Kurucu kaydetti;

Davanın esası, 100'den fazla ülkede milyonlarca bağımsız katılımcısı olan ve tek bir şirketin herhangi bir mütevelli heyeti tarafından kontrol edilemeyen bir şeye menkul kıymetler düzenlemesinin uygulanmasının saçmalığına dayanmalıdır.
Ayrıca piyasayı petrol endüstrisi veya beyzbol kartı ticareti ile karşılaştırdı. Kurucu, “Petrol veya beyzbol kartlarını her zaman menkul kıymetleştirebilirsiniz, ancak o zaman bariz ihraççılarınız ve bilgi asimetrileriniz var” diye ekliyor. Ancak Hoskinson, bunun daha sağlıklı bir ekosistemi teşvik edeceğini belirterek piyasada sürekli olarak net düzenlemeler yapılması çağrısında bulundu.
Kripto para birimleri düzenlemelere karşı bağışık değildir. Piyasaların istikrarlı, iyi işleyen, güvenilir aktörlerin izlenmesi ve kartellerin incelenmesi gerekir. Emtia düzenlemesi, ilkelere dayalı, pazar odaklı ve doğası gereği küreseldir. Metalar, onları bir araya getirenlerin hayatta kalmasını sağlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ