Blockchain vizyoneri Charles Hoskinson, Cardano’nun yaratıcısı ve kripto ile güçlendirilmiş platformun arkasındaki araştırma şirketi IOHK'nın kurucusu.

Cardano Kurucusu ve Ethereum Ortak Yaratıcısı Charles Hoskinson’dan Kritik Covid-19 Sorusu: Veriler Nerede?

Blockchain vizyoneri Charles Hoskinson, Cardano’nun yaratıcısı ve kripto ile güçlendirilmiş platformun arkasındaki araştırma şirketi IOHK'nın kurucusu. Şimdi neden olduğu varsayımları doğrulamak için daha fazla veri olmadığını bilmek istiyor ve korona virüsü ile ilgili olarak sorular soruyor. Bu tür veriler olmadan Hoskinson, alınan sokağa çıkma yasaklarının sağlam ve haklı olduğundan şüpheleniyorr.

Küresel pandemi dünyadaki hemen hemen her ülkeyi etkilemeye devam ederken, 3,4 milyondan fazla vaka doğrulandı ve 243,829 ölüm bildirildi. Hoskinson, her türlü işletmenin ve tüm endüstrilerin sürekli kapanmasını desteklemek için kullanılan metodolojiyi sorguluyor .

Hoskinson, kilitlenmelerin gerekli ve etkili olduğuna dair inançları nedeniyle onu susturmaya çalıştığını söylediği eleştirmenleri, ölçülebilir terimlerle, eldeki ölçütlere göre gerekli verilere sahip olmamasına rağmen, yalanları ve karantinaların gerçekten çalıştığını savunuyor.

Büyük soru, kitlesel kapatmanın yıkılmış bir küresel ekonominin nihayetinde yok edebileceğinden daha fazla hayat kurtarıp kurtarmayacağıdır. Bozulan endüstrilerden gelen teminat hasarı, ezici işsizlik ve baskın tedarik zincirleri, halihazırda yoksulluk içinde olan insanları gıda kıtlıklarına karşı savunmasız bırakabilir - ve belki de milyonlarca kişi tarafından tahmin edilen herhangi bir koronavirüs ölüm ücretinden çok daha fazla kurban olduğunu iddia edebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ