Cardano ve blockchain tabanlı Coinfirm arasındaki yeni ortaklık, topluluğundan eleştiriler aldı.

Cardano-Coinfirm ortaklığı, yetkililerin blok zincirindeki ADA işlemlerini ilk oluşturulduğu zamandan itibaren takip etmelerini sağlayacak. Bu, basın açıklamasına göre, kötü aktörlerin yakalanmasını sağlayacak ve platformda yasa dışı işlemlerin yapılmasını önleyecek.

Bu hamle, ADA'nın kurumlar tarafından benimsenmesini daha da ileriye götürmek için yapılmış olsa da, topluluktaki bazı kişiler tarafından bir ihanet biçimi olarak görülmüştür. Bu eleştirilerin en göze çarpanı, önde gelen bir finansal derecelendirme firması olan Weiss Ratings'in bir yan kuruluşu olan Weiss Crypto tarafından yapıldı.

Cardano Topluluktan Eleştiriyle Karşı Karşıya

Weiss Crypto, bir dizi tweet'te bu harekete yönelik eleştirilerini ortaya koydu. Aşırı düzenlemenin bankacılık sistemini öldüren şey olduğuna dikkat çekti. Bu yüzden insanlar mevcut bankacılık sistemlerine bu kadar güvensiz ve kriptoya yöneliyor. Şimdi Cardano, bankacılık sistemini ekosistemine felce uğratan aynı düzenlemelere izin veriyor.

Weiss Crypto, bu hareketin blok zincirini politik hale getireceğine dikkat çekiyor. Ayrıca sansüre ve ağ manipülasyonuna da açılıyor. Takip eden bir tweet, bunun kripto para birimlerinin kitlelere getirdiği özgürlüğün tüm amacını bozduğunu söyledi. Böyle bir düzenleme, halihazırda mevcut dünya finansal sistemlerini yöneten insanlardan bu kontrol ve baskı özgürlüğünü ortadan kaldıracaktır.

Weiss Crypto'nun odak noktası, AML yasalarının insanları gözetlemek için kullanıldığı gerçeğine odaklandı. Her fırsatta finansal piyasalarda neler olup bittiğini bilmelerini sağlamak söz konusu oluyor. Daha sonra, bunun her yönden kötü ve hayal kırıklığı yaratan bir hareket olduğunu yineleyerek açıklamalarını sonlandırıyor.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Charles Hoskinson Tepkiye Cevap Verdi

Cardano'nun kurucu ortağı Charles Hoskinson, bu eleştirilere video aracılığıyla yanıt vermek için Twitter'a gitti. Kurucu ortak, bunun [Cardano] tamamen agnostik bir protokol olduğunu belirterek başladı. Bu nedenle kişinin nerede olduğu önemli değildir.

Hoskinson, ortaklıkla ilgili olarak “Açıklık sağlıyorlar” dedi ve “Birçok iş ve teknik gereksinim sağlıyorlar. Ve yazılımı her yerde herkes için daha iyi hale getirmemize ve Cardano'nun düzenlenmiş ve düzenlenmemiş tüm sektörlerde daha fazla benimsenmesini sağlamamıza izin veriyorlar” vurgusu yaptı

ADA şu anda hala önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Piyasa değerine göre en büyük kripto için 3. sırayı başarıyla kapatan kripto para, yükseliş ivmesini korumaya devam etti. Şu anda 2.83 dolardan işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ