Bugün erken saatlerde, Cardano'nun $ADA tokeni ilk kez bir Japon borsasında işlem görmeye başladı, bu da Japonya sakinlerinin (yaklaşık 126 milyon nüfuslu bir ülke) ADA’ya daha kolay yatırım yapabileceği anlamına geliyor.

Bugün erken saatlerde, Cardano'nun $ADA tokeni ilk kez bir Japon borsasında işlem görmeye başladı, bu da Japonya sakinlerinin (yaklaşık 126 milyon nüfuslu bir ülke) ADA’ya daha kolay yatırım yapabileceği anlamına geliyor.

Cardano Japonya’da

Sebastien Guillemot, ADA'nın sonunda bir Japon kripto borsasında listelenmek için onaylandığını söyledi ve bunun neden önemli olduğunu açıkladı.

Guillemot'a göre, kripto varlıkların kripto borsalarında listelenmek amacıyla düzenleyici onay alması kolay değil ve bu nedenle şimdiye kadar yalnızca nispeten az sayıda kripto varlık onaylandı (örneğin Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, XRP, Litecoin, Basic Attention Token, Stellar, NEM, Tezos ve Polkadot).

Bu haberin Japon pazarı için oldukça önemli olduğunu ve öneminin kabaca ADA'nın nihayet Mart ayında Coinbase'de listelenmesine eşdeğer olduğunu söylemeye devam etti.

Japon kripto borsası BITPoint, o gün web sitesinde, ADA'nın Ağustos ayı sonlarında platformunda listelenmesinin planlandığını duyurdu.

Cardano projesine gelince, BITPoint, “Yüksek ölçeklenebilirlik ile tasarlandığından, gelecekte uygulanacak akıllı sözleşme teknolojisinin tanıtılmasıyla birçok DApp'ın (dağıtılmış uygulama) geliştirilip kullanılması bekleniyor. Bu durum ekosistemin ve protokolün büyümesi sağlanacak.”

Şu anda (25 Ağustos 07:40 UTC itibariyle), ADA-JPY 305.23 civarında işlem görüyor.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

IOHK'nın (Cardano protokolünün ve onu uygulayan yazılımın geliştirilmesinden sorumlu şirket) CEO'su Charles Hoskinson, tarihi olay hakkında şunları söyledi:

Ada on dakika içinde Japonya'da piyasaya çıkıyor. Bugün için çok uzun süre bekledim. Tebrikler ve oradaki topluluğa teşekkürler:

Dün (24 Ağustos), Cardano Vakfı'nda Proje Yöneticisi olan Jeremy Firster, Cardano için ilk analitik/uyumluluk çözümünün hayata geçtiğini söyledi.

RegTech ve blockchain analitik sağlayıcısı Coinfirm, basın açıklamasında Cardano Foundation ile olan stratejik ortaklığının “Cardano'nun FATF'nin (Finansal Eylem Görev Gücü) yönergeleri, 6AMLD ve diğer uluslarüstü ve ulusal düzenlemelerle tam uyumlu olmasını sağlayacağını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ