Avrupa'nın en büyük dijital varlık fonu yöneticisi CoinShares raporuna göre, Cardano (ADA) yatırım ürünleri geçen hafta 1,3 milyon dolarlık önde gelen girişler yaşadı.

Yatırımlarda lider olduktan sonra, Mayıs ayından bu yana ilk kez kripto para bu hafta 2 doları aştı. Verilerimize göre Cardano, Binance Coin'i (BNB) bir kez daha piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para birimi haline getirmek için yerinden etti.

Ek olarak, yakın zamanda ilk parachain slot müzayedelerini tamamlayan Polkadot, 0,4 milyon dolarlık küçük girişler gördü. Ripple'ın XRP'si de 0,3 milyon dolarlık bir girişe sahipti.

Bununla birlikte, dijital varlık yatırım ürünleri alanının geri kalanı bir hafta daha çıkış yaşadı. Geçen hafta, çıkışlar 22 milyon dolar değerindeydi ve CoinShares'e göre üst üste altıncı çıkış haftasını işaret etti. CoinShares, altı haftalık çıkışların 115 milyon dolar olduğunu ve Ocak 2018'den bu yana en uzun ardışık çıkış dönemine işaret ettiğini bildirdi. Bununla birlikte, en son çıkışlar, 2018'deki yaklaşık yüzde 5'e kıyasla, yönetim altındaki varlıkların (AUM) sadece yüzde 0,2'sini temsil ediyor.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Cardano en büyük rakiplerini geride bıraktı

CoinShares Yatırım Stratejisti James Butterfill'e göre, çıkışlar olumsuz piyasa hislerine bağlanıyor. Mevsimsel etkilerden dolayı yatırımcı katılımı da düşük.

Son fiyat artışlarına bakılırsa, genel kripto para piyasasında hisler düzeliyor gibi görünüyor. Bu durum toplam yatırım ürünlerinin toplam rakamını haftada yüzde 10 artırarak 55 milyar dolara itti.

Özellikle, piyasa değerine göre en büyük kripto varlığı olan Bitcoin, en büyük çıkış payını yaşadı. Bunlar geçen hafta 22 milyon dolardı. Aynı şekilde, Ethereum 1,1 milyon dolarlık çıkış gördü. Butterfill, diğer çok varlıklı yatırım ürünlerinde Haziran 2020'den bu yana ilk kez 0.3 milyon dolarlık nispeten küçük çıkışlar gördüğünü yazdı.

Bununla birlikte, Butterfly'ın eklediği gibi, Bitcoin'in çıkışı endişe verici görünmüyordu:

Son yıllarda yaz aylarında hacimlerde benzer mevsimsel düşüşler gördüğümüz için bunun piyasada uğursuz bir şey olduğuna inanmıyoruz.

Alonzo Purple zirvede

Alonzo serisi yükseltmelerinin tamamlanmasıyla Cardano, büyük bir yatırımcı ilgisini çekiyor. Mayıs ayında Alonzo Blue ile başlayan yükseltmeler dizisi, tam teşekküllü akıllı sözleşmeleri de beraberinde getirecek. Bu, geliştiricilerin ağ üzerinde merkezi olmayan uygulamalar (DApp'ler) oluşturmasına ve böylece projeye merkezi olmayan bir finans sistemi getirmesine olanak sağlayacaktır.

Alonzo Purple, ağ ölçeklenebilirliği ve yönetişimine odaklanan yükseltmelerinin sondan bir önceki aşamasında. Halk arasında Alonzo Red ve Alonzo Black olarak bilinen güncelleme, Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson tarafından açıklandığı üzere 12 Eylül'de yapılacak. Beklentisi, ağ için ivme oluşturmak ve geçen hafta yüzde 40,5 fiyat artışına neden olmak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ