NFT'ler uzun bir yol kat etti, çok şey başardı ve farklı endüstrilerde büyük ilgi gördü.

Cardano, Milyar Dolarlık Pazarda "Gizli Şampiyon" Olarak Yükselecek - ADA Fiyatını 1 Dolara Çıkaracak Mı?

NFT'ler uzun bir yol kat etti, çok şey başardı ve farklı endüstrilerde büyük ilgi gördü. Cardano'nun kurucu ortağı Charles Hoskinson, NFT'lerin diplomalar gibi deneyimleri ve başarıları temsil edebileceğine inanıyor.

Cardano'nun kurucu ortağı Charles Hoskinson, her zamanki Twitter rutininde dinleyicilerine, sektör büyüdükçe Non-Fungible Tokens'ın (NFT'ler) sahip olabileceği olası kullanım durumları listesini gezdirdi. Ona göre NFT'ler, toplanabilecek veya standardizasyonun çok ötesinde bir şeye bağlanabilecek her şey için çok yararlı olabilir. Gözlemine göre, bunların tümü bir düzeyde tokenleştirilmelidir.

Yani, örneğin, bir arsa tapusu. Maden hakları. Su hakları. Herhangi bir mülkiyet hakkı kavramı. GameFi [oyun ve merkezi olmayan finans] alanında, karakterinizin oyun boyunca ilerlemesiyle ilgili herhangi bir fikir. O oyun içindeki aktiviteleriniz. Biriktirdiğiniz özel güçler, biriktirdiğiniz tüm ödüller.

NFT'ler uzun bir yol kat etti, çok şey başardı ve farklı endüstrilerde büyük ilgi gördü. Hoskinson, NFT'lerin diplomalar gibi deneyimleri ve başarıları temsil edebileceğine inanıyor. Spesifik ve misli arasındaki farkı da açıkladı. Ona göre, örneğin tıp fakültesinden mezun olmak özeldir, karşılıksız değildir.

Bir format olarak NFT'ler bence bu alanların her birinde faydalıdır. Yani misliyle karşılanabilir dünyadan daha geniş bir alan.

Hoskinson, Cardano'nun Katılımını Açıklıyor

Hoskinson sunumunda, herkesin NFT olan herhangi bir şeyi seçip onu gelir akışıyla ilişkili bir şeye dönüştürebileceğini açıkladı. Ekosisteme olan ilgisinden ve Cardano projesinin nasıl dahil olabileceğinden bahsederken, yönetim ve birlikte çalışabilirlik gibi şeylere karşı temkinli olduğundan bahsetti.

Yapmak istediğim şey, üst düzey, bilirsiniz, metaverse, GameFi ve koleksiyonlarla ilgili bir şeye dahil olmak ve ardından bunların nasıl geliştiğini izlemek.

Hoskinson, NFT'lerin markaları ve etkileyicileri hedef kitlelerine bağlamada çok önemli bir rol oynadığını da görüyor. Bu durumda, TikTok'un markasını tokenize eden ilk platform olabileceğine inanıyor. Ayrıca, NFT endüstrisinin çok kısa bir süre içinde sıfırdan büyümesine ve ölçeğine şaşırdığını da dile getirdi. Hoskinson, NFT alanındaki karmaşık fikri mülkiyet müzakerelerinden de bahsediyor. Bir patent portföyünün NFT olarak nasıl temsil edileceğine dair konuşmanın zaten tartışıldığına inanıyor. Benzer şekilde, portföyün haklarının nasıl satılabileceği ve bunun gelecekte faiz getiren kara nasıl dönüştürülebileceği tartışıldı.

Patentleri, bir işletme için sermayeyi garanti etmenin seyreltilmemiş bir yolu olarak menkul kıymetleştirebiliriz. Örneğin bir ilaç şirketiyseniz, hisse senedi satmanız gerekir. Para getireceği beklentisiyle patent portföyünüzün bir kısmını önceden satabilirsiniz. Bunun gibi yapılabilecek pek çok küçük şey var.

Cardano'nun sektöre dahil olması, benimsenmesinde fiyatına da yansıyabilecek büyük bir etkiye sahip olabilir. Ayrıca, bunun uzun vadede ADA fiyatını 1 dolara çıkarma olasılığı da çok yüksek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ