En son veriler, Cardano Ape NFT'lerin fiyatının popüler Bored Ape NFT'lere kıyasla arttığını ortaya koyuyor.

Cardano NFT, 250.000 $

En son veriler, Cardano Ape NFT'lerin fiyatının popüler Bored Ape NFT'lere kıyasla arttığını ortaya koyuyor. Zincir üstü veriler, Cardano köpekbalığı adreslerinin FTX'in patlamasından bu yana 300 milyondan fazla ADA madeni para biriktirdiğini gösteriyor.

Cardano ekosistemi, Web3 ve misli olmayan tokenler (NFT'ler) dünyasında hızlı büyümeye tanık oldu. Cardano blok zinciri, yavaş yavaş farklı oyuncuların misli olmayan jetonlarını (NFT'ler) piyasaya sürmeleri için tercih edilen bir platform haline geliyor.

İlginç bir şekilde, Cardano Apes'e olan talep son zamanlarda arttı ve fiyatları daha da yükseltti. Wab.eth tarafından paylaşılan son ayrıntılara göre, Cardano Ape Francisque 250.000$'a satıldı.  Onları çok popüler Bored Ape NFT'lerle doğrudan karşılaştırdı. İşin ilginç yanı, böyle bir gelişmenin ayı piyasası duyarlılığının çok güçlü olduğu bir zamanda gelmesi. Canı sıkılan maymunlarla hemen hemen aynı fiyata satan Cardano maymunları var. 

Bu ekosistemin büyümesinden dürüstçe etkilendim. İnsanlar hala soluyor. pic.twitter.com/qCtACJabAp

— wab.eth ❁ (@wabdoteth) 23 Aralık 2022

Cardano blok zincirinde başlatılan NFT Projeleri, son zamanlarda çok iyi ilgi gördü. Cardano'nun en büyük NFT projesi olan Ape Society, NFT'lerinin taban fiyatının 10.000 ADA gibi rekor bir seviyeye ulaşmasıyla güçlü bir kullanıcı talebine tanık oldu.

Cardano blockchain platformundaki NFT işlemlerinin hacmi de yeni bir zirveye ulaşıyor. Ayrıca, Cardano blok zincirinde meydana gelen önemli gelişmeler ve yükseltmeler, NFT'lerin satışını çok daha iyi bir şekilde kolaylaştırdı.

Cardano, kripto alanında bazı büyük ilerlemeler kaydetmeye devam etse de, proje aynı sektördeki emsallerinden yeterince kapsam almıyor. Kripto borsası Coinbase kısa süre önce 2023 Kripto Piyasası Görünümü için bir rapor yayınladı, ancak içinde Cardano'dan söz edilmedi. Cardano şefi Charles Hoskinson konuyla ilgili hayal kırıklığını dile getirdi.

Cardano'dan tek bir söz bile yok. Oldukça düşük ve oldukça üzücü. Dürüst olmak gerekirse daha iyisini bekliyordum pic.twitter.com/0VHSdm5A2H

— Charles Hoskinson (@IOHK_Charles) 21 Aralık 2022

Bununla birlikte, Blockchain analitik firması Messari kısa süre önce "2023 için Kripto Tezleri" adlı 168 sayfalık bir rapor yayınladı ve burada önümüzdeki yıl izlenecek önemli kripto alanlarından bahsediyor. Raporda Cardano'dan bahsediliyor.


Cardano Shark Adresleri Biriken ADA

Cardano ekosistemindeki son gelişmelere rağmen ADA fiyatına pek yansımadı. Aslında, Cardano'nun yerel kripto ADA'sı, daha geniş pazarın olumsuz duyarlılığıyla birlikte sürekli olarak satış baskısı altında.

Ancak zincir üstü veriler, ADA inananlarının fiyatındaki mevcut düşüşe rağmen kripto para birimini biriktirdiğini gösteriyor. Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment, Cardano köpekbalığı adreslerinin, kripto borsası FTX'in patlamasından bu yana 330 milyon ADA madeni para biriktirdiğini belirtti. Ekledi:

Önemli #Cardano köpekbalıkları, Haziran ayından bu yana istikrarlı bir şekilde birikiyor. Ve Kasım başındaki #FTX serpintisinden bu yana dipten alımları yeni bir seviyeye taşıdılar. 10 ila 100 bin $ADA tutan adresler, 7 Kasım'dan bu yana 83 milyon dolar değerinde dijital para ekledi.


Cardano vakfı kısa süre önce 2022 yılının önemli anlarını paylaşan bir rapor yayınladı. Rapor, bu yıl 2022'de Plutus akıllı sözleşme komut dosyalarının bir önceki yıla göre %400 arttığını belirtiyor. bu yıl Plutus akıllı sözleşme komut dosyalarının toplam sayısı 4.445'e sıçradı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ