Cardano blockchain’in resmi ticarileştirme kolu EMURGO, Özbekistan hükümetinin Ulusal Proje Yönetimi Ajansı [NAPM], KOBEA grubu ve Infinity Blockchain Holdings ile bir “stratejik blockchain görev gücü” kurulduğunu duyurdu.

Cardano’nun EMURGO’su Özbekistan’ın NAPM’si ile ‘Stratejik Blockchain Görev Gücü’ Kuruyor

Cardano blockchain’in resmi ticarileştirme kolu EMURGO, Özbekistan hükümetinin Ulusal Proje Yönetimi Ajansı [NAPM], KOBEA grubu ve Infinity Blockchain Holdings ile bir “stratejik blockchain görev gücü” kurulduğunu duyurdu.

EMURGO’nun resmi blog yazısı ayrıca, şirketin Orta Asya ülkesinde menkul kıymet tokenı teklifleri [STO] ve menkul kıymet tokenı ticareti [STX] için yasal bir çerçeve geliştirmesine öncülük edeceğini de ortaya koydu. EMURGO’nun aynı ayrıntıyı açıklayan son sürümü şu ifadelere yer veriyor:

“Danışmanlık hizmetleri sağlayarak EMURGO, çerçeve ve iş birimlerini görev gücü ile birlikte genişletecek ve Cardano’nun altyapı projelerinde üçüncü nesil blok zincirinin potansiyelini takip edecek.

Ayrıca, EMURGO ve KOBEA dijital varlık bankacılığı ve ticareti, blok zinciri eğitim birimleri vb. gibi faaliyetlerde bulunacak.

Gelişmenin ardından EMURGO Grubu CEO'su Ken Kodama şu açıklamayı yapıyor:

“Özbekistan inovasyonu benimsemek için  her zamankinden daha istekli. Blockchain teknolojisinin benimsenmesini desteklemek için eyalet hükümetleri ile yakın çalışmak büyük bir onur. Özbek hükümetine danışmanlık hizmetleri sunmaktan, Özbek üniversitelerinde eğitim ve akademi hizmetleri oluşturmaktan ve bir blockchain altyapısı inşa etmek için gelecekteki profesyonellerin gelişimini desteklemekten mutluluk duyuyoruz.

Cardano ekosistemini tanıtan firmaya göre, bu “anlaşma” Özbekistan'daki menkul kıymet tokenları ve dijital varlık altyapısı için çözümler sağlamanın ilk adımıdır.

EMURGO'nun basın bülteninde belirtilen bir Dünya Bankası araştırması, ülkenin 31 milyon yetişkinin % 37'sinin banka mevduatının olmadığını, ancak “akıllı telefonların artan kullanımı ve elektronik ödemelerin kabul edilmesiyle kanıtlandığı gibi, genellikle teknolojiyi uygulamakla ilgilendiğini belirtti.”

Özbekistan’ın dijital ekonomi çağını “açma” planları, EMURGO’nun bu yeni gelişmeyle Cardano ekosisteminin büyümesini destekleme planlarıyla uyumlu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ