Cardano’nun merakla beklenen Shelley lansman partisine ev sahipliği yapma planı, giderek artan ciddi Coronavirus salgını nedeniyle Japonya'nın Kyoto kentinde mümkün olmayabilir, ancak ekosistemin kalkınma cephesinde durdurulması mümkün değil.

Cardano’nun Hastalık Araştırmalarına Verdiği Destek, Topluluğun COVID-19

Cardano’nun merakla beklenen Shelley lansman partisine ev sahipliği yapma planı, giderek artan ciddi Coronavirus salgını nedeniyle Japonya'nın Kyoto kentinde mümkün olmayabilir, ancak ekosistemin kalkınma cephesinde durdurulması mümkün değil. Bununla birlikte, dünya rahatlama için çığlık attığında, özellikle dünyadaki değişen kilitlenme derecelerinin ışığında, vermek için hala iyi haberler yok.

Küresel sıkıntıların bu zamanında hızlanma ihtiyacını fark eden kripto topluluğu, kitlelere kendi yollarıyla yardım etmek için öne çıktı. Yakın tarihli bir gelişmede, Cardano Vakfı, hastalık araştırmalarına odaklanan bir girişim olan Folding @ Home projesini desteklemeye çağırdı.

Folding @ Home [FAH] ölümcül virüsü öldürmek için bir ilaç geliştirmek amacıyla dünya genelindeki bilgisayarları birbirine bağlayarak dağıtılmış bir süper bilgisayar oluşturmayı hedefliyor.

Cardano Vakfı tarafından paylaşılan bir blog, bilimsel araştırmaya güç vermek ve bir aşı bulmak için bir kişinin kişisel bilgisayarına yüklenebilecek bir yazılım programı sunduğunu açıkladı. Bu projeye katılım, küçük elektrik kullanımı dışında ücretsizdir.

“Çalışır ve harici sistemlere bağlanır bağlanmaz, makinenizin hesaplama kaynaklarının bir kısmını kullanmaya başlayacaktır. Hesaplama kaynaklarınız, Covid-19 virüsünün hücrelerini korumak için kullandığı proteinleri keşfetme çabalarını güçlendirecektir. Bu çabanın amacı, bu virüsün proteinlerini incelemek için kaynakları birleştirerek Covid-19'u iyileştirmek ve korumak için ilaçlar ve aşılar yaratmaktır. ”

Şu anda, pandemiye adanmış çok sayıda site ve yazı var. Alakasızları filtrelemek ve gerekli bilgileri tüketmek zor bir iştir. Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler ve sosyal gruplar, bu küresel krizin üstesinden gelmek ve durumu hafifletmek için üzerlerine düşeni yapmaya çalıştılar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ