Piyasa değeri bakımından 12'inci sırada yer alan kripto paralardan Cardano (ADA), spekülatörlerin ADA ödemeleri kabul etmesine olanak sağlayan ticari ödeme geçidi AdaPay'i başlattı.

Cardano Vakfı ve girişim seviyesi Fintech Platformu Coti tarafından geliştirilen çözüm, şirketin 27 Kasım tarihli duyurusuna göre, satıcıların 35 yasal paraya anında dönüştürülebilen ADA ödemeleri almalarına olanak sağlıyor.

Ödeme Geçidi İlk Olarak Ekim 2019'da Duyuruldu

Cardano Vakfı ve Coti, ADA ödeme geçidi planlarını ilk olarak 23 Ekim'de duyurdu. Satıcıların ADA ile gerçek zamanlı işlemler yürütmesine olanak sağlamayı amaçlayan çözüm, token'ın kullanım alanlarını genişletmek için Coti'nin Evrensel Ödeme Çözümü'nü (UPS) kullanmaktadır. Ödeme aracının, geleneksel ödeme işleticilerinin tüm mevcut destek sistemlerini dijital varlıkların değeriyle birleştirmesi beklenmektedir. ADA, haberlerin ardından yirmi dört saat içerisinde % 0,2'ye yakın değer kazandı ve 0,039 dolara yükseldi.

Kripto Tabanlı Ticari Ödeme Geçitleri

Dünya genelinde birtakım şirketler, satıcıların kripto para ile ödeme almasına olanak sağlayan ödeme geçitleri geliştirdi.

Fransız ödeme şirketi Ingenico, Kasım ayı ortasında Singapur merkezli kripto girişim Pundi X ile müşterilerinin akıllı telefon kullanarak, kripto ödeme almasına izin vermek amacıyla iş birliği yaptı. İsviçreli kripto aracı Bitcoin Suisse, 8 Kasım'da Avrupalı ödeme ve işlem hizmetleri sağlayıcısı Wordline ile,  İsviçreli satıcıların Bitcoin (BTC) aracılığıyla  ödeme almasını sağlamak için güçlerini birleştirdi. Tayland merkezli Satang App, geçtiğimiz aylarda 50 milyondan fazla kullanıcısının gizlilik odaklı kripto para Zcoin ile ödeme almasını mümkün hale getirdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ